הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום בגין עבירות מין במטופלת נגד הגינקולוג ד"ר גיא רופא, כך נודע היום (שלישי) ל-N12. ההחלטה של הפרקליטות באה לאחר שלפני כשלוש שנים נחשפה ב-N12 עדותה של אריאל נעים, אז בשם בדוי, שתיארה כיצד ביצע בה רופא עבירות מין לכאורה.

"ד"ר רופא אבחן את הבעיה כ'בעיה במיניות' והציע לי טיפול", שחזרה. "אני זוכרת אותו אומר לי 'אני יכול לעזור, אבל זה לא טיפול שמקובל במסגרת הצבא, את יכולה להגיע אליי לקליניקה הפרטית ואני מוכן לעזור לך'". וכך היה - אביגיל קבעה עם ד"ר רופא שתגיע אליו לקליניקה הפרטית, "שאלתי אותו איך זה יעבוד, והוא ענה 'אל תדאגי, יהיה בסדר'".

ד"ר גיא רופא לאחר שנעצר (צילום: n12)
ד"ר גיא רופא לאחר שנעצר | צילום: n12

"הוא הושיב אותי עליו, ואני עשיתי מה שהוא אמר לי", סיפרה. "באיזשהו שלב הוא שאל אותי, 'את רוצה שארטיב אותך עם הפה שלי?'". אריאל נעים הצטמררה משאלתו החריגה של ד"ר רופא וענתה לו "אני רוצה ללכת הביתה". הוא השיב לה "אין בעיה". התמונה הבאה שהיא זוכרת מאותו מפגש קשה היא שד"ר רופא יושב בכיסא המזכירה, היא פונה לכיוון היציאה מהקליניקה ואז הוא אומר לה "הכול טוב, את לא חייבת לי כלום".

עורך דינו של ד"ר גיא רופא, עו"ד ציון אמיר, בתגובה: "קיבלנו את ההודעה על הגשת כתב האישום בתדהמה. סברנו כי הטענות שהועלו במהלך השימוע כירסמו באופן מהותי בעדותה של המתלוננת, אבל מרגע שהוחלט הגשת כתב האישום גיא רופא ינהל את המאבק על חפותו בין כותלי בית המשפט".

אריאל נעים, שעדותה הובילה לכתב האישום נגדו, אמרה בתגובה לכתב האישום ל-N12: "אני מתרגשת ברמות בעקבות הבשורה והחלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד זה שפגע בי והרס לי את החיים. אני יודעת שהדרך עוד ארוכה ולא פשוטה, אך זה עוד צעד קטן לקראת הוצאת הצדק והאמת לאור. ההחלטה הזו גורמת לי לחזור להאמין במערכת המשפט, ואני מקווה שהיא תתן לעוד בנות רבות תקווה ואת הכוח לחזור להאמין במערכת הצדק".