לפני כמה חודשים התחלנו להיחשף לעדויות מזעזעות, מהקשות ששמענו, לצלול לתהום הפעורה שבין הדמות של החובש הבכיר והמוערך מציל החיים עם האמבולנס שלו ב-7 באוקטובר, החרדי האב ל-2 שיצא בשאלה - היישר לעולם סצינת הפטיש וה-BDSM. 

"הוא לא נותן שיפספסו אותו, והוא נורא חברותי והוא נורא כריזמטי", מספרת ש', יוצאת בשאלה. "הוא מתקשר והוא מצחיק והוא מושך תשומת לב ותמיד יש לידו בנות, גם השיער שלו וגם הסגנון..." . דביר עדני בן ה-33 היווה השראה לנשים צעירות, שעשו את המעבר מהעולם החרדי לחילוני וניצל זאת בצורה הנוראית ביותר. עכשיו הקורבנות מתיישבות באומץ מול המצלמה שלנו, ומספרות איך נראה הגיהינום מבפנים.

דביר עדני (צילום: לפי סעיף 27 א')
"הוא היה פשוט משגע אותי ועושה לי מניפולציות". עדני | צילום: לפי סעיף 27 א'

"אני בדיוק יצאתי בשאלה, לא ידעתי כלום ושום דבר על העולם", אומרת ש', אחת המתלוננות. "מאוד רציתי להרגיש חיבור, קשר, מישהו שיהיה כמו גשר לעולם החילוני בשבילי. הוא היה משכנע אותי 'בואי למסיבות' ואני תמיד 'לא, אני לא בעניין, אני גם לא עושה סמים ולא שותה אלכוהול".

"קחי כדור, את מעליבה אותי"

ש' הייתה רק בת 19 כשעזבה את העולם החרדי ופגשה את עדני, שניסה שוב ושוב לשדל אותה לצרוך את הסם המכונה בין היתר דוקטור, תחליף זול לג'י, שיש העושים בו שימוש כסם אונס. "הוא היה משכנע אותי לעשות סמים, במיוחד דוקטור. הוא היה פשוט משגע אותי ועושה לי מניפולציות, ואומר לי 'את מעליבה אותי, את לא בוייב שלנו'. לפעמים הוא ממש ניסה לדחוף לי לאף. יום אחד הוא מתקשר אליי ואומר לי 'אני עושה אצלי ארוחת ערב, בואי'. באיזשהו שלב בערב נהייתי עייפה ואמרתי לו 'נראה לי אני אחזור הביתה' והוא אמר לי 'תקשיבי, יש לי ריטלין, תקחי, את נרדמת, את מעליבה אותי'".

"הוא הביא לי איזשהו כדור מרוסק, לקחתי אותו ואחרי חצי שעה פשוט הרגשתי שאני לא יכולה לעשות כלום - הגוף שלי היה משותק, הפנים שלי אפילו היו משותקות, ניסיתי לדבר ולא הצלחתי". מה שעדני נתן ל-ש' לא היה ריטלין. במשטרה חושדים שמדובר בכמות גדולה מאוד של הסם "דוקטור". כשהיא מטושטשת לגמרי ובהכרה מעורפלת, מתחילים גברים מבוגרים להגיע אליו לדירה.

"באיזשהו שלב הוא פשוט לוקח אותי על הידיים שלו ומעלה אותי למעלה, העלה אותי כמו שק של תפוחי אדמה", ש' מספרת בבכי. "ראיתי עוד ועוד גברים מגיעים אנשים שלא הכרתי ולא ראיתי מעולם. לא יכולתי לעשות כלום וזה פשוט לא נגמר וזה ממשיך וממשיך. אני הייתי כמו בובה שם, אני לא יכולתי להגיב, ממש ניסיתי לאותת לו בעיניים שלי שיציל אותי. הם עשו את מה שהם עשו והתאדו משם. בארבע לפנות בוקר התעוררתי, פשוט אספתי את הדברים שלי, נעלתי את הדירה שלי מכל הכיוונים, נכנסתי למיטה ולא יצאתי משם כמה ימים". 

"תעשי את זה בשבילי"

ש' הייתה רק אחת מהנשים שיצאו בשאלה ועל פי החשד נוצלו מינית ממש באותו דפוס פעולה, של אונס קבוצתי וסרסור לזנות. כמוה גם הייתה ל': "הגעתי אליו לבית, אני תחת השפעה של חומרים, גם במהלך הערב היה תחזוק של החומרים, הוא דאג שזה לא יתפוגג, כמה שיותר מטושטש ומבולבל, ופשוט מאותו רגע מתחילים להגיע גברים לדירה. אני לא מכירה אף אחד מהם".

"זה פשוט היה מתוכנן שגברים יגיעו אחד אחרי השני, כל הזמן לזמן נורא קצוב, פשוט באו והלכו", היא משתפת בכאב. "היו כמה גברים בו זמנית וזה נמשך עד לצוהריים של היום למוחרת". ל' מגלה שעדני סרסר בה לזנות בזמן שהייתה מעורפלת הכרה, לכאורה תמורת סמים וכסף לכיסו. "הגעתי למצב שרציתי פשוט להתאבד, אמרתי 'תסיימי את החיים', אשמה נוראית. במשך תקופה של כמה חודשים הייתי באשפוז בית, לא יכולתי לעצום עיניים לרגע ולא לראות את מה שעברתי שם".

דביר עדני
"הוא בא ואומר לי 'למה שלא נביא מישהו בתשלום שישלם לי, שישלם לך?"

נ', נערה בת 19 יצאה לעולם החילוני בלי כסף, בלי משפחה ובלי חברים היישר לסצינת הסמים והמסיבות של עדני, הוא זיהה את המצוקה ונתן לה קורת גג אצלו, שם הפך אותה לשפחת מין במשך חודשים ארוכים: "הוא סרסר בי, הוא פשוט השתמש בי, בגוף שלי, כדי לקבל על זה כסף וכדי לחיות מזה".

דביר עדני (צילום: יוגב כרמל, חדשות 12)
"הוא חובש באיחוד הצלה אז חשבתי שאפשר לסמוך עליו והוא יוכל לעזור לי" | צילום: יוגב כרמל, חדשות 12

"הוא בא ואומר לי 'למה שלא נביא מישהו בתשלום שישלם לי, שישלם לך?' הייתי אומרת לו שאני לא מעוניינת ואני לא רוצה, והוא היה אומר לי 'נו נו, תעשי את זה בשבילי'. לא הייתה לי עבודה וכסף ולא היה לי מקום לגור בו והוא ידע את זה והוא ניצל את זה. הייתי פשוט מנתקת את הרגש שלי לחלוטין, הרגשתי הבובה שלו".

"גיבור ביום ורוצח נשמות בלילה"

"הגיעו שלושה גברים ואז אני מסתכלת עליו במבט מזועזע ואומרת לו 'אני לא רוצה' והוא אומר 'תעשי את זה, ככה נוכל להביא כמה שיותר גברים כמה שיותר מהר בזמן קצר'", מוסיפה נ'. "אני כל פעם הייתי באה אליו ואומרת לו שאני לא רוצה, אז הוא בטלפון מחפש את הגבר הבא שיבוא וישלם עליי. הסתובבתי עם זה כמה חודשים כמו זומבי, מנתקת את הרגשות ממה שקורה. הוא פשוט לקח את האישיות שלי ושבר אותה לרסיסים".

"כל האנשים שחושבים שהוא בן אדם טוב - זה הכול משחק. כשהיה קורה פיגוע הוא היה הולך לפיגוע רק כדי שיצלמו אותו. הוא אמר לי 'הכול בעולם הזה זה פרסום, אני רוצה להיחשף'. אני רואה אותו ב-7 באוקטובר מופיע כאילו זה מלאך היום ואיחוד הצלה שמים אותו נציג שלהם מדבר, הוא גיבור ישראל ביום ובלילה הוא רוצח נשמות, זה לא הופך אותו לבן אדם טוב".

הפרזנטור המוכר של איחוד הצלה שאנחנו מכירים על המסך מהזירות הקשות, הפך אט אט כוכב רשת. פעמיים פרסם פוסטים שבהם סיפר על נשים שטענו שאנס אותן. כשנפגעות סיפרו על מה שעבר עליהן, איים עליהן בתביעה: כך במקרה של א', יוצאת בשאלה שפגש במועדון השלוותא בת"א, שם שימש יחצ"ן.

דביר עדני, מארגן מסיבות ומתנדב באיחוד הצלה (צילום: יוגב כרמל, חדשות 12)
עדני בביתו | צילום: יוגב כרמל, חדשות 12

"הוא הביא לי כוס עם וודקה רד בול וכנראה עם עוד משהו. לקחתי כמה שלוקים ואז הרגשתי סחרחורות, קצת בחילה, צמרמורות בגוף. אני מרגישה שאני עומדת ליפול, הגוף שלי לא מחזיק את עצמו. כשיצאנו ראיתי שדביר יוצא אחרינו. הוא חובש באיחוד הצלה אז חשבתי שאפשר לסמוך עליו והוא יוכל לעזור לי", היא נזכרת. עדני אומר ל-א' שגרה לידו להגיע אליו. היא לא הייתה אצלו לפני כן, לא קשורה לסצינת המסיבות, גם מעולם לא עשתה סמים.

ההתכתבות שהפכה לראיית זהב בחקירה

הדירה של עדני ממוקמת באזור הבורסה ברמת גן: אזור תעשייתי, בלי שכנים, הדירה בקומת המרתף, עם קודן ומצלמה בחוץ וסממנים של איחוד הצלה. "נכנסתי ונטרקה אחריי דלת הסורגים והוא הביא צלחת עם אבקה לבנה וממש דחף לי את זה לראש. שאלתי אותו מה זה? מה נתת לי? אני לא עושה את הדברים האלה. ופה הגוף שלי כבר מאולחש לגמרי ואני מנסה להדוף אותו ממני, הוא ככה משכיב אותי על הספה ואני לא מרגישה את הגוף שלי ואני אומרת לו שכואב לי - 'תפסיק, כואב לי, זה לא נעים לי, תפסיק'".

"אני זוכרת אחר כך שהוא מחייך חיוך גדול ואומר 'עוד מעט יגיעו עוד כמה חברים שלי ויהיה לך כיף'. באותו רגע שאני שומעת את זה, אני מרימה את הברך ודופקת לו אחת. זה מה שהמוח שלי אותת לי - 'אם את נשארת פה עוד דקה והחברים שלו יבואו...' אני הייתי מתאבדת, לא הייתי מסוגלת לסחוב את זה עם עצמי".

ההודעות המפלילות של דביר עדני
ההודעות המפלילות

היא מצליחה להתקשר לחברה שמגיעה ותספק בהמשך ראיית זהב למשטרה. היא מתכתבת עם עדני מהטלפון של א', שמתוודה שדחף לה בלי הסכמתה את הסם "דוקטור". "היא שולחת לו הודעה 'מה נתת לי? אני לא מרגישה טוב'. אז הוא כותב לה 'דוק, בואי אני אחזק לך'".

א' הסתגרה בבית, פוטרה מהעבודה ושיתפה את החברות במה שעדני עשה לה. "ואז הוא שלח לי הודעה שניפגש בבית משפט, כתבתי לו 'ניפגש בבית המשפט'. הוא חשב שאני במקום כל כך נמוך שאני אולי לא אתרומם מזה. הוא לא חשב שיש לי את האומץ באמת לעשות את זה. אני רוצה שהוא יקבל את מה שמגיע לו, שזה לשבת בכלא כמה שיותר זמן כי הוא הרס נפשות".

דירתו של דביר עדני, אזור הבורסה רמת גן
הדירה של עדני

"הייתי טרף קל באותם ימים"

לפני שבוע וחצי עדני נעצר, מאז הוארך מעצרו פעמיים. הוא חשוד באונס, סרסור לזנות ובעבירות מין חמורות נוספות. הנשים שבהן פגע מלוות ע"י ארגון מגן ומרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. בשבוע האחרון נוספה מתלוננת נוספת שבה פגע בשנה האחרונה.

אודיה הרוש, רכזת ליווי וחקירה במרכז הסיוע מגן, מספרת: "מדובר בנשים שיצאו מהמגזר החרדי, והתלות הקטנה הזו שאתה צריך מישהו בחיים, חבר טוב, מישהו שיתמוך - הוא פשוט ניצל את הנקודה הזו בצורה מזעזעת, אכזרית, פוגענית מאוד מאוד מאוד".

מרים שלר, מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בת"א, מכנה את מעשיו "מגה פיגוע - זה לא רק הפגיעה המינית בכל אחת ואחת על ידו, הסיפור הזה של הסרסור, של להביא אנשים אחרים, השימוש והניצול - זה עוד יותר מחמיר את הנושא הזה".

"אני פשוט הייתי טרף קל באותם ימים", מסכמת ש'. "אני ממש מקווה שהוא יישאר איפה שהוא צריך להישאר – בכלא – כי אני לא אוכל לחיות בשלום אם הוא ישוחרר".


תגובות

דביר עדני באמצעות עו"ד אבישג כהן מהסניגוריה הציבורית: "ההתנהלות בחקירה זו תמוהה מאוד ואנו למדים על התלונות מהתקשורת עוד לפני שדביר נחקר עליהן. הוא מוסר גרסה מלאה למשטרה לגבי כל הטענות, ולא לתקשורת, זאת כדי לשמור על פרטיותו ופרטיות המתלוננות".

עורכת הדין קרן ברק ממשרד לייזרוביץ-ברק שמייצגת כמה מתלוננות: "מדובר לכאורה ברף אכזריות בלתי נתפס של התעללות מינית מרובת משתתפים, סדרתית, מאורגנת וקשה במיוחד. אני קוראת לכל אישה או אדם אשר מחזיקים ברשותם מידע או תלונה בפרשת דביר עדני לסמוך על המערכת ולהגיש תלונה במשטרה".

ארגון "איחוד הצלה": "אנו מוקיעים, מגנים ומזועזעים מהדברים המיוחסים למתנדב דביר עדני. הנהלת הארגון רואה בחומרה רבה את החשדות אודות מעשיו והשעתה אותו באופן מיידי מכל פעילות".