אורן בן משה, מפקד יחידת "הונאה מרכז" לשעבר במשטרת ישראל, הואשם היום (רביעי) כי תיעד עשרות נשים עירומות בסתר, בזמן שהשתמשו בשירותים ביחידה המשטרתית שבה עבד. כמה מהנשים זיהו בזמן אמת שמישהו צילם אותן, פנו לבן משה בתפקידו כמפקד היחידה, והוא שיקר להן שהוא "מטפל" בזה מול מח"ש. בן משנה מואשם בעבירות של מעשה מגונה, פגיעה בפרטיות, שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית והתנכלות ושיבוש מהלכי משפט.

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד אורן בן משה, ועולה ממנו כי במספר רב של הזדמנויות תיעד בסתר, באמצעות אמצעי תיעוד ומעקב משטרתי שהתקין, עשרות נשים שהיו בעירום. האמצעים המיוחדים הותקנו בתאי השירותים ותיעדו את הנשים בזמן שעשו את צרכיהן.

אורן בן משה המשיך, עקב ותיעד את הנשים לאורך זמן. בשלב מסוים, בשל תקלה במכשיר שהתקין, ביקש מנציגי המשטרה מכשיר תיעוד נוסף, בטענה שהוא זקוק לו לטובת חקיקה מתנהלת. הוא קיבל את המכשיר והתקין גם אותו בתאי השירותים ביחידה. בכתב האישום נכתב כי אורן בן משה נהג לאסוף את מכשירי התיעוד מתא השירותים באופן יומיומי והוריד את הסרטונים למחשבו האישי.

עוד עולה כי בן משה נהג להיכנס לתאי השירותים ולצלם בחשאי באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו נשים שונות בזמן שהשתמשו בשירותים. כך למשל, בשעות האחר הצוהריים באחד הימים, צילם אורן בן משה את אחת השוטרות שנכנסו אל התא, באמצעות הטלפון הנייד שלו מבעד לחוצץ שבין התאים. בשלב זה הבחינה השוטרת בזוג ידיים מבעד לחוצץ ויצאה נסערת מהשירותים.

השוטרת ניגשה בבהלה למפקד היחידה אורן בן משה ותיארה בפניו את מה שקרה. בן משה פעל להרגיע אותה, הבטיח לה שידווח על מה שקרה – והורה לה שלא לשוחח על האירוע עם אנשים נוספים.

במקרה נוסף, שוטרת אחרת זיהתה בזמן אמת את אחד ממכשירי התיעוד של אורן בן משה. לאחר מכן נכנסה למשרדו של השוטר הבכיר, יחד עם שוטרת אחרת, מסרה לו את המכשיר ועדכנה אותו בפרטים. בן משה הורה לשתיים שלא לדבר על כך והבטיח כי יטפל באירוע.

זמן קצר לאחר מכן הוא ניגש אליהן ושיקר להן כי עדכן בנושא את המחלקה לחקירות שוטרים, ושיקר כי חוקר מיוחד נשלח ליחידה. לאחר מכן, כאשר נשאל על ידי אחת השוטרות לגבי החקירה, פירט בפניה בכזב פעולות חקירה שלכאורה מבוצעות על ידי מח"ש ביחידה, והורה לה שלא לדבר על כך עם גורמים נוספים.

עו"ד ציון אמיר, סנגורו של אורן בן משה, התייחס לכתב האישום ואמר: "כתב האישום הוגש רק היום, נקבל את חומרי החקירה, נלמד אותם ונגבש את עמדת הגנה ואת טענותינו נפרט בין כותלי בית המשפט".

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה כל התנהלות חריגה שלא עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות וערכי הארגון. עם קבלת חומרי החקירה, הוחלט תחילה להוציא הקצין לחופשה כפויה, ובהמשך להשעותו.
לאחר הגשת כתב האישום, נשוב ונשקול פיטוריו של הקצין".