דביר עדני, חובש בארגון איחוד הצלה ואחת הדמויות המוכרות בארגוני ההצלה, נעצר הבוקר (רביעי) בחשד לעבירות מין חמורות שביצע בכמה נשים שונות. עדני בן ה-33 הוא חרדי לשעבר שחזר בשאלה, ועל פי החשד אנס כמה נשים, בעיקר חרדיות לשעבר. 

על פי החשד במשטרה ולפי עדויות הנשים, עדני הזמין גברים נוספים לביתו ברמת גן, וכשהקורבנות היו בהכרה חלקית ותחת השפעת אלכוהול או סמים - הם היו אונסים אותן זה אחר זה. במשטרה חושדים כי בפועל ניהל בית בושת והגברים שילמו לו עבור ההגעה למקום והפגיעה המינית באותן נשים.

דביר עדני (צילום: יוגב כרמל, חדשות 12)
דביר עדני בן ה-33, חשוד שאנס נשים בביתו. ארכיון | צילום: יוגב כרמל, חדשות 12

עד כה לפחות 4 נשים התלוננו נגדו במשטרה, וכבר יותר משנה שמתנהלת נגדו חקירה סמויה במחוז תל אביב במשטרה. הוא נעצר הבוקר על בידי חוקרי תחנת בני ברק, ובשעות אחר הצוהריים בית המשפט האריך את מעצרו ב-6 ימים לאחר בקשת המשטרה.

עו"ד אבישג כהן שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את עדני מסרה: "מדובר בחובש שבמשך שנים מתנדב ומציל חיי אדם, ובאירועי 7 באוקטובר סיכן את חייו והציל חיים רבים. האופי שבו הוא מנהל את חייו האישיים אינו מהווה עילה למעצר. מדובר בתלונות ישנות שהוגשו לפני כשנה וחצי ורק עכשיו נזכרה משטרת ישראל לפעול בתיק".

"לא רק זאת, המשטרה הפרה ברגל גסה את זכויותיו של החשוד והוא נעצר למרות שצו המעצר פקע. אומנם אנו נמצאים בשלבים ראשונים של החקירה הגלויה, אך כבר בשלב זה נראה שיש קשיים ראייתיים משמעותיים מאוד. אנו מצפים שהחקירה תסתיים בהקדם והוא ישוחרר", הוסיפה עורכת דינו של עדני.

אם יש נשים נוספות שנפגעו הן מוזמנות לפנות למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית במספר 1202