לפני חודשיים התפוצצו ברעש גדול ההקלטות של אפי נוה, איילת שקד והשופט אורנשטיין. ההקלטות חשפו את הדרך הבעייתית שבה מתמנים שופטים בישראל. איילת שקד קראה לזה: "מפעל נקניקיות". ב"מפעל הנקניקיות" הזה עו"ד אפי נוה, לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדין, המנכ"ל הכול יכול. הוא הקליט הכול. את כולם. כל הזמן. עד עכשיו שתק נוה, שהיה האיש החזק במערכת המשפט, בנוגע לפרסום ההקלטות. כעת, בריאיון בלעדי, הוא לוקח אותנו לסיור ב"מפעל הנקניקיות" וחושף כמה הקלטות חדשות שיטלטלו את המערכת המשפטית.

לקריאת כל כתבות מגזין N12 לחצו כאן

איזה מן פרקטיקה זאת, בן אדם שמקליט באופן סדרתי את כולם? את החברים שלו, את השותפים שלו ויש איזושהי כספת שאוצרת את החומר הזה. כספת שמחזיקה 12 טלפונים, 16 טלפונים, מי מחליף טלפון כל חצי שנה?

"איך יכולתי לנחש שמאן דהוא יבוא ייקח לי טלפונים, יפרוץ אותם, יקבל חסינות, באיזה עולם זה יכול לקרות? גם באפריקה זה לא יכול לקרות. אם לא היו עושים את העבירה הפלילית הקשה הזאת כלפיי, לא היינו בכלל נמצאים כאן".

יכול להיות שבזכות העבירה הפלילית הזאת, אנחנו נחשפים למה שהחברה שלך שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, הגדירה "מפעל נקניקיות". ואולי כדאי שהציבור יכיר את מפעל הנקניקיות, כי מהמפעל הזה לא יוצאות רק נקניקיות יוצאים שופטים. וגם שופטים לבית המשפט העליון.

"מי שלא חס על הפרטיות שלי, למה שאני אחוס על הפרטיות שלו? הייתי מפרק אותם, הייתי ככה קרוב כדי לחשוף הכול. אני לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד. אני לא חייב כלום לאף אחד".

תיק "מין תמורת מינוי"

אפי נוה היה האיש החזק במערכת המשפט. עד כדי כך חזק שלכולם היה ברור שמי שרוצה להתמנות לשיפוט או להתקדם במערכת, גם לערכאות הגבוהות ביותר, חייב את אפי.

ההקלטות מתוך הטלפונים שלו כבר עמדו במרכזה של חקירת משטרה. נוה נחשד שכיו"ר לשכת עורכי הדין פעל למינוי השופטת אתי כרייף תמורת יחסי מין. 

 "הכפישו אותי, שפכו את דמי, שפכו עליי רפש וטינופת", אומר נוה על הפרשה.

אתה אומר "אילו היו מנהלים נגדי את התיק, אני הייתי מראה לכולם"?

"הייתי מפרק אותם".

זה לא שבאה הפרקליטות בסוף החקירה ואמרה 'עו"ד אפי נוה אנחנו מתנצלים על הפגיעה בפרטיות שלך. אנחנו מתנצלים שחשדנו בעניינך'.

"ממתי הפרקליטות מתנצלת?", הוא אומר בכעס. "ממתי הפרקליטות אומר שגינו או טעינו? ממתי הפרקליטות תבוא ותגיד שפרקליט המדינה שי ניצן אולי השתבשה עליו דעתו כשבאה אליו עיתונאית ואומרת 'יש לי שיחות מתוך מכשיר טלפון שנפרץ'. ובמקום לשלוח אותה לכלא, הוא אומר לה 'בואי בואי בבקשה איזה יופי, הנה נזיז את אפי נוה. אולי דרכי לעליון תהיה סלולה', זה פרקליט מדינה? ככה מתנהל פרקליט מדינה? בושה וחרפה. ככה מתנהלת פה המדינה?".

בוא אני אגיד לך מה אני חושב. אני חושב שפרקליט מדינה שמגיע אליו מקור, כל מקור, עיתונאי, סוחר סמים, או אחר, שאומר לו 'יש לי ראיות חד משמעיות לשחיתות בוועדה לבחירת שופטים – תן לי חסינות קח את החומר', חייב פרקליט המדינה לקחת את החומר.

"אז למה לא העמידו לדין? עשו לי הנחה? מישהו אהב אותי שם? למה לא העמידו אותי לדין?"

אתי כרייף (צילום: מתוך "עובדה" באדיבות קשת 12)
 "הכפישו אותי", אומר נוה. אתי כרייף ב"עובדה" | צילום: מתוך "עובדה" באדיבות קשת 12

הם הסבירו את זה.

נוה: "אה הם הסבירו? תעשה לי טובה עם ההסברים האלה".

התיק "מין תמורת מינוי" שעסק ביחסיו של נוה עם השופטת אתי כרייף נסגר אחרי קביעה של הפרקליטות ולפיה נאספו במקרה של נוה ראיות, אבל העובדה שהטלפונים שלו נפרצו שלא כחוק ייתכן שתוביל לזיכויו של נוה הסבירו אז בפרקליטות. בתווך הורשע נוה גם בעבירה של קבלת דבר במרמה, בפרשה שבה סייע לאשתו היום לעבור במעבר הגבול בלי להעביר דרכון.

 

אפי נוה ובת זוגו בהכרעת הדין בבית המשפט (צילום: n12)
הורשע בקבלת דבר במרמה. נוה ובת זוגו בהכרעת הדין בבית המשפט | צילום: n12

"הנזיקיסטים" מרוצים שהשופטת "הולכת"

נוה התמודד פעם נוספת על ראשות לשכת עורכי הדין והפסיד. באחרונה פוצץ עיתונאי הארץ חיים לווינסון פרשה חדשה - "פרשת נוה-אורנשטיין".

 

השופט איתן אורנשטיין (צילום: אריק סולטן, פלאש 90)
"תבנה לנו את המחלקה כמו שצריך". השופט איתן אורנשטיין | צילום: אריק סולטן, פלאש 90

שוב מדובר בהקלטות נוה. הפעם בשיחה עם מי שהיה שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין, בתקופה שהתמודד מול השופטת דליה גנות על תפקיד נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב וניצח. בהקלטות נשמע אורנשטיין אומר לנוה שעורכי הדין "הנזיקיסטים" מרוצים שהשופטת גנות "הולכת", ונוה אומר לאורנשטיין בתגובה: "תבנה לנו את המחלקה כמו שצריך".

במקביל חשף עמרי מניב בחדשות 12 הקלטות של שיחות בין אפי נוה למי שהייתה אז בת בריתו שרת המשפטים איילת שקד.

חשיפה: הקלטות שקד ונוה סביב מינוי השופט

 

שקד עם אפי נוה, ארכיון (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
קראה למערכת המשפט "מפעל נקניקיות". שרת המשפטים לשעבר איילת שקד ואפי נוה | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

מה אמור להרגיש או לחשוב אזרח ששומע את ההקלטות בינך ובין מי שהייתה שרת המשפטים, בינך ובין מי שהיה אחד השופטים החשובים בישראל, מי שהיה נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב?

"השיחות שלי עם אורנשטיין והשיחות שלי עם שקד היו שיחות ארוכות שנמשכו על פני תקופה. לקח מי שלקח תקציר של השיחות, קטעים מאוד מאוד נבחרים. ויצר תמונה מעוותת לחלוטין. מה שקרה כאן: לקחו שופט, רמסו אותו, שפכו את דמו. אותו דבר עשו לשרת המשפטים איילת שקד וגם לי כמובן".

אתה יודע מה אולי נשמע את השיחות ואולי תסביר אותן?

"שמענו את השיחות".

בוא נשמע אותן שוב.

"תשמיע".

"אני פרעתי את החוב איתך"

בהקלטות נשמע אורנשטיין אומר לנוה: "אפי אני פרעתי את החוב איתך", ונוה עונה: "לא, אני אפתח לך חדש".

תגיד כשאומר נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין "פרעתי את החוב" – למה הוא מתכוון? מה הבנו לא נכון?

"זאת שיחה מבודחת, בין שני אנשים שמדברים בטלפון, שיחה פרטית, אין פה שום דבר מיוחד, ושום דבר יוצא דופן".

אבל למה הוא מתכוון? תבאר לנו את השיחה, אתה היית חלק מהשיחה. כשהוא אומר 'פרעתי את החוב' למה הוא מתכוון על איזה חוב מדובר?

"אני לא יודע, אולי הוא מרגיש שהוא חייב לי משום שאני תמכתי במינוי ותמכתי מאוד ותמכתי בצדק. ואני חושב שהוא היה נשיא מעולה. אולי זה מה שגרם לו לומר את מה שהוא אמר. אולי בגלל שאנחנו הסברנו לו מה הדרישות שלנו, ומה אנחנו מצפים ממנו כנשיא".

אתה היית חלק מהשיחה וניכר שהיו ביניכם יחסים קרובים, ידידותיים. על רקע זה אני אומר שאם אתה לא הבנת, למה הוא מתכוון, השכל הישר אומר שתשאל אותו, איזה חוב, על מה מדובר. הוא אומר פרעתי את החוב. למה הוא מתכוון לדעתך?

"לא יודע לומר".

אני אגיד לך, זה מאוד פשוט. הוא מתכוון לומר לך שהוא פרע את החוב, כי השופטת דליה גנות באה לך לא טוב. פסקה כמה פעמים נגדך. רצית שהיא תזוז. שמחת כשהיא הודיעה שהיא פורשת, ולכן כשהוא אומר פרעתי את החוב, ברור שלזה הוא התכוון. איך אפשר להבין את זה אחרת?

"יכול להיות".

"לא זוכר את הקונטקסט של השיחה"

בהקלטה אומרת שרת המשפטים דאז שקד על השופט אורנשטיין: "לא היה שום סיכוי בעולם, שום סיכוי בעולם שהייתי ממנה אותו ולא את שנלר אחרי שקיבלתי את החומר מוועדת האיתור". ונוה אומר לה "אני יודע שאני חייב לך".

אפי נווה (צילום: חדשות 12)
הקליט את כולם. אפי נוה | צילום: חדשות 12

כשאומרת לך שרת המשפטים שהיא קיבלה חומר ובחיים היא לא הייתה מצביעה בעבור איתן אורנשטיין, למה היא מתכוונת אם לא – פשוטו כמשמעו – היא סבורה שהוא לא מתאים לעמוד בראש בית משפטי מרכזי בתל אביב והיא עושה את זה רק למענך. רק בשבילך. זה מה שהיא אומרת. איך אפשר להבין את זה אחרת?

"זה לא נכון. משום שאיילת שקד פוליטיקאית מנהלת איתי משא ומתן. היא רוצה לקבל את התמיכה שלי במועמדויות אחרות שהיא מציגה בבית המשפט העליון, למשל, והיא רוצה שאני ארגיש שאני חייב לה ואני משחק את המשחק. זה ככה כולם משחקים את המשחק הזה. ככה זה גם השופטים שיושבים בוועדה. ככה זה הפוליטיקאים. ככה זה עם כולם. זו פוליטיקה משהו מפתיע אותך?".

תכף נדבר על מה מפתיע אותי, הרבה דברים מפתיעים אותי.

בהקלטה נשמעת שקד אומרת לנוה: "זה הדבר הכי חשוב לך בעולם", ונוה עונה: "תראי, אנחנו מתפרנסים, אנחנו עובדים בבית המשפט הזה. נשבע לך יותר קל לי להגיד לך מי את רוצה בעליון שיהיה המועמד שלי".

שרת המשפטים ידעה שאתה מנהל פירמת עורכי דין משמעותית. כשאתה אומר לה 'זאת הפרנסה שלנו', איך אפשר להבין את זה אם לא כ'אני חייב להזיז איזושהי שופטת שלא באה לי טוב'? 'אני צריך שופט שלי, שינהל את בית המשפט הכלכלי בתל אביב'? ולכן יבוא פלוני ויגיד 'הנה עסקת השוחד השלמה. מצד אחד הפרנסה של עו"ד נוה ומצד שני מינוי השופט. זה רוצה להתמנות לבית המשפט המחוזי – זה רוצה שופטים שיהיו נוחים לפרקטיקה שלו. יד רוחצת יד. העסקה המושלמת.

"כשאני נכנסתי לתפקיד שלי בשנת 2015, בית המשפט המחוזי בתל אביב היה במצב קטטוני, בכי רע. באותה תקופה בית המשפט המחוזי בלוד, היה כל כך טוב, כל כך מבוקש, עורכי דין נהרו מתל אביב לבית המשפט ללוד – שעה וחצי כל כיוון הלוך וחזור, עכשיו כשאני אומר הפרנסה שלי, זה הפרנסה שלי ושל כל ציבור עורכי הדין. אני לא רוצה לנסוע כל בוקר שעה וחצי לבית המשפט בלוד, במקום ללכת ברגל 2 דקות ולהגיד לביהמ"ש בתל אביב. לא הכרתי את השופט אורנשטיין, אני לא הופעתי בפניו אף פעם. הוא לא היה חבר שלי. אני בן אדם מאוד חברותי, מאוד ידידותי, אני מתחבר מהר, אבל לא היה לי איתו, אף פעם לא ניהלתי אצלו תיק, אבל ידעתי שיש לו את הנתונים ואת הכישורים. זה בדיוק התפקיד של ראש איגוד מקצועי שמצופה ממני לדאוג לכך שביהמ"ש המחוזי בתל אביב יחזור להיות בית משפט טוב, יחזור להיות בית משפט מבוקש. שלא נצטרך לכתת רגליים ללוד.

אתה ייצגת חברות ביטוח גדולות. חברות הביטוח האלה מתמודדות עם תביעה של אזרחים. לא פעם. מה אמור להרגיש אזרח, שהוא בצד האחר שלך, בתיק משפטי, כשהוא נחשף להקלטות האלה ורואה איזה חברותה, איזה יד רוחצת יד בין אפי נוה לבין נשיא בית המשפט, שהוא אומר לך 'פרעתי את החוב'.

"תשמע אין לזה סוף. אל תשכח שהתפקיד שלנו בלשכת עורכי הדין הוא בהתנדבות. אנחנו לא מקבלים שכר. אז אתה רוצה שלא נקבל שכר בלשכה ונסגור את הפרקטיקה הפרטית. אתה תשלם לי במכולת?"

כשאתה אומר לשופט אורנשטיין כמה פעמים 'אני לא צוחק', למה התכוונת?

"אני לא זוכר את כל הקונטקסט של השיחה".

"נקמנית בת נקמנית"

לנוה כאמור הייתה דרישה, הוא דרש להעביר מתפקידה את השופטת דליה גנות שנוה לא פעם הופיע בפניה. אפי הדגיש שוב ושוב שאינו מתבדח.

"על זה אני לא צוחק", אומר נוה בהקלטה על השופטת דליה גנות שהתמודדה מול אורנשטיין: "היא הרי לא תשכח את זה, נקמנית בת נקמנית".

האם זה תקין בעיניך, כשאתה מתנה את תמיכתך בנשיא של בית משפט מחוזי ומדגיש כמה פעמים שאתה לא צוחק, שאתה מצפה ממנו שהוא יזיז שופטת, שבוא נסכים לא הייתה לא ביניכם הרמוניה.

"אתה מתנתק מכל ההקשר. נראה לך הגיוני, שאני אסכן את כל הפרקטיקה שלי את כל המשרד שלי, כי אני תומך באדון איתן אורנשטיין ואישאר חשוף לנקמתה של המפלצת הזאת. רגע רגע תן לי לסיים. נראה לך הגיוני?".

כן.

"אם אני תומך בך אדון אורנשטיין, כי אני חושב שאתה ראוי, לכל הפחות למען ההגינות כיוון שאני מופיע אצלה, ואני מכיר אותה ואני יודע שהיא תנקום בי ותתנכל לי, אני לא רוצה שהיא תמשיך לשמוע תיקים שלי. יש עוד שופטים נזיקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב", אומר נוה בכעס.

נכון ואתה רוצה להזיז אותה מבית המשפט, זה מה שאתה אומר?

"להזיז אותה ממני, שלא תוכל להזיק לי. וחוץ מזה הכי נכון להזיז אותה לגמרי מהמחלקה כי כל עורכי הדין בתחום שלנו ברחו לבית המשפט בלוד בגללה".

אני אגיד לך מה אני חושב שהיה עושה אדם הגון. אדם הגון היה עושה כך. אדם הגון היה אומר "אני במינוי הזה שנוגע לפרקטיקה שלי ספציפית", כי אתה הרי לא מתעסק בפלילים ולא בהארכת מעצר, אתה עוסק בנזיקין, "אני אמשוך את ידיי מטיפול בעניין הזה. אני לא אבחש ולא אמנה נשיא בית משפט שהכפופים לו ישבו בתיקים שלי, באופן ישיר". ולכן הצרימה היא כל כך גדולה, שאתה אומר במילים אחרות "תזיזו לי אותה, היא לא באה לי טוב". זה מה שאתה אומר.

"ואני חושב בדיוק ההפך ממך. אתה רוצה שכל שופט שהופעתי בפניו ואני מכיר אותו, בגלל שיש לי איתו היכרות אז אני לא אחווה את דעתי, כי מחר אני אצל השופט הזה בחיפה ומחר אצל השופט הזה בנתניה ואצל השופטת הזאת בעכו".

"השופטת לא אומרת אמת"

השופטת דליה גנות נסערה מפרסום ההקלטות, טענה כי נחשפה עסקה מושחתת בין נוה לשופט אורנשטיין וכי יש לפתוח מיד בחקירה פלילית בחשד לעבירת שוחד. "אני ידעתי שאפי נוה מריץ את אורנשטיין, אני לא ידעתי ולא הבנתי באיזה נחישות נחרצות ובאיזה דרך פסולה הדברים נעשים", אמרה בתגובה עם פרסום ההקלטות.

"אני ראיתי את הריאיונות שלה, שהיא מספרת שהייתה קשה איתי והחזיקה אותי קצר", אומר נוה. "היא החזיקה אותי קצר? אם אני הייתי אומר לה 'בואי תצחצחי לי את הנעליים' השאלה היחידה שהיא הייתה שואלת אם אני רוצה את זה בגוון מבריק או בגוון שקוף. ביחסים שלנו נראה לך שהיא דרסה אותי?".

לא, אבל אני שואל אותך אם יכול להיות שדווקא אתה החלטת לנקום בשופטת שלא זרמה איתך.

"ממש לא".

השופטת דליה גנות (צילום: חדשות 12)
"נראה לך שהיא דרסה אותי". השופטת בדימוס דליה גנות | צילום: חדשות 12

"כל אחד פעל לצורך קידומו על מנת לקבל את המינוי הנכסף", אמרה גנות בזמנו על ההקלטות. "השופט אורנשטיין פעל בדרך שכבר כולנו יודעים. אני אמרתי זאת 'אני, פסקי הדין שלי שמדברים בעדי, יעילות העבודה שלי החריצות שלי'. חשבתי שאני ראויה. לא פניתי לאף אחד ולא ביקשתי שום סיוע".

"השופטת גנות לא אומרת אמת", אומר נוה על הדברים. "היא פשוט לא אומרת אמת. היא פנתה אליי בעצמה וביקשה לקבל את התמיכה שלי במועמדות שלה, היא כנראה שכחה. חלוף הזמן גורם לפעמים שהזיכרון לא עובד טוב. אבל אני אתן לך שיחות עם השופטת גנות, שתוכל לשמוע איך היא פונה אליי, מבקשת ממני להיפגש איתי כדי לקבל את התמיכה שלי".

לביסוס טענתו בעניינה של השופטת גנות שלף נוה את שתי הקלטות. האחת מתעדת את פנייתה של גנות אליו. השנייה היא כבר שיחה של נוה עם השרה לשעבר איילת שקד, שבו עדכן אותה על מה שהוא הגדיר חיזוריה של השופטת גנות אחריו:

נוה: "את הקמת כבר ועדת איתור לבית המשפט המחוזי בתל אביב?".

שקד: "היום הקמתי".

נוה: "טוב, אנחנו הולכים על אורנשטיין, נכון?".

שקד: "כן, נראה לי בסדר גמור".

נוה: "כי פתאום מתקשרת פה דליה גנות, עוד איזה סמרטוט אחת שרוצה, פסיכופתית אחת. את רוצה לעשות איתו (אורנשטיין) פגישה".

שקד: "לא, אני אעשה איתו פגישה אחרי שוועדת האיתור תמליץ עליו".

"אתה לא חושב שאני טיפש?" אומר נוה על ההקלטות. "אם אני רוצה לחשוב רק על טובתי האישית, אני הולך לשופטת גנות שפונה אליי ומבקשת את התמיכה שלי, אומר לה את יודעת אני תומך בך. הלשכה עומדת מאחורייך. אני יכול לקחת ישר את הכלה ולהתחתן איתה, אם אני רוצה. אבל לא רציתי".

 "הוא לא נהג ביושר"

יש בליבו כעס גדול וכן הקלטות רגישות של מי שהיה פעם חברו הטוב  היועץ המשפטי לממשלה לשעבר פרופ' אביחי מנדלבליט: "אני נחשפתי גם למינוי של היועץ המשפטי לממשלה. ראיתי את המועמד איך הוא מתנהל ומקורביו איך הם מתנהלים, הכול מתועד כמו שאתה יודע. איך מנסים לתמרן את ועדת האיתור בראשות שופט של בית המשפט העליון. איך מצליחים בסוף למנות אותו ואז הוא מגיש כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן, יועץ משפטי לממשלה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
יש בליבו כעס גדול וכן הקלטות רגישות. פרופ' אביחי מנדלבליט | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

תמרן, ועדת איתור – עד כדי כך?

"מה שאני חושב על היושר שלו כבר אמרתי פעם ואני אגיד לך עכשיו. הוא פסל את עצמו מלטפל בעניין שלי בנימוק של קשרי חברות. אבל ישב בשקט כאשר הכפוף לו שי ניצן לא משך את ידיו מהטיפול בעניין שלי, למרות שכולם יודעים שביני לבין שי ניצן הייתה יריבות והייתה טינה הדדית. הוא מעל בתפקידו. הוא לא נהג ביושר במקרה שלי".

ועכשיו אתה מאיים לבוא איתו חשבון.

"לא, אם הייתי רוצה לבוא איתו חשבון כבר הייתי בא איתו חשבון ואם אחרי שמונה שנים אתה רואה שיש איראן, חיזבאללה, חטופים ופתאום אני פותח את מהדורות החדשות על שיחות מלפני 8 שנים. אז תדמיין מה יקרה בשיחות אחרות. אתה לא תמים גיא, זה חלק מהפוליטיקה. תסתכל היום מה קורה, ראש לשכה המכהן ממנה כנציגת הלשכה ובוועדה למינוי שופטים עורכת דין שעובדת בלשכת עורכי הדין וכפופה לו, וכולם בשקט. אבל עם אפי נוה היה ממנה עובדת שכפופה לו המדינה הייתה גועשת, כל היום עתירות נגדי. אבל עכשיו שקט. אף אחד לא פוצה פה".

הטלפונים שלך, כמה יש 12 או 16?  יש ויכוח.

"מה זה משנה?".

לוינסון אומר 16, שטייף אומרת 12. מי צריך כל כך הרבה טלפונים ולמה להקליט את כולם?

"הנישואים שלי באותה תקופה לא היו נישואים טובים, היו לי מערכות יחסים עם נשים אחרות. חבר יעץ לי אז, אני מדבר איתך על 2015, תקופת ה'מי טו': 'כדאי לך כדי לשמור על עצמך. להכניס אפליקציה שתקליט את השיחות, אתה נמצא בקשרים כאלה ואחרים שחלילה מחר לא תעלה כלפיך טענה שהטרדת, עשית מעשה לא ראוי, הכול יהיה מתועד'. זאת הייתה הצעה הגיונית, הצעה נכונה. לקחתי אותה.

"עכשיו בהתחלה באמת הייתי מוחק את השיחות, מסתכל כל סוף שבוע, שיחות עם חברים שיחות עם משפחה, שיחות עם עם... היועץ המשפטי, עם שרת משפטים, עם כל האנשים שאני איתם בקשר מקצועי - הייתי מוחק. בשלב מסוים גיליתי שזאת עבודה מעייפת וארוכה להיכנס להקשיב לכל שיחה למחוק, פשוט כשהטלפון מתמלא תזרוק אותו בכספת".

פרקליט המדינה יידרש בקרוב להכריע אם לפתוח בחקירת משטרה כנגד השופט בדימוס אורנשטיין ועורך הדין אפי נוה ובתווך נזרקים רמזים על עוד הקלטות שעשויות להתפרסם בקרוב, הקלטות של נוה עם דמויות מרכזיות ביותר במערכת המשפט שלנו.

אתה בעצם אומר יש לי פצצה מתקתקת ואני אחליט האם ומתי לפוצץ אותה.

"לכל בן אדם יש את הרגעים הטובים שלו והפחות טובים שלו. גם לי וגם לך. מה לעשות שזה היה מתועד".

אז אולי האינטרס הראשון במעלה זה לתפוס את הטלפון שלך, להבין במה מדובר ולנקות את האורוות.

"אני אחשוב על זה".


תגובה מטעמו של שי ניצן

"שי ניצן או מי מטעמו לעולם לא שוחח עם אפי נוה על מועמודותו לבית המשפט העליון. ממילא לא הייתה שום סיבה שניצן יפסול עצמו מעיסוק תיקיו הפליליים של נוה. טענת נוה בנושא זה היא שקר גס. ניצן לא נתן מעולם הכשר לפריצה לטלפון של נוה, אלא הורה לפנות לבית המשפט ולבקש לאפשר למשטרה לעיין בחלק קטן בלבד מהחומר שהיה בטלפון. זאת מכיוון שהיו ראיות שחומר זה מלמד לכאורה על ביצוע עבירות חמורות מצד נוה".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד עמית בכר

"העבריין המורשע אפי נוה מתקשה להשלים עם העובדה שהנורמות הפסולות שהביא עמו ללשכת עורכי הדין לא קיימות יותר. עו"ד יונית קלמנוביץ מייצגת יחד עם עו"ד מוחמד נעמנה את הלשכה והציבור נאמנה ולמופת".

שופטת בדימוס גליה גנות

"אין ולו בדל של אמת באמירותיו של מר נוה לגבי. ואין הן אלא אמירות שנלקחו מדמיונו הפורה. למען הסר ספק אני מבהירה כי מעולם לא היה בין מר נוה לביני שום קשר, למעט שיחת טלפון אחת בשנת 2016, שערכה פחות מדקה, נוכח השחצנות והיהירות שהפגין. אני שמחה שהתנהלותו העבריינית של מר נוה נחשפה לעין כל ואני מצפה מהפרקליטות לפעול בעניינו".

תחקיר:  מאי פכט