הרצח ב"מגדלי הצעירים" בתל אביב - התיעודים לפני הירי הקטלני ואחריו: בסרטונים שאנחנו מפרסמים היום (שלישי) לראשונה ב-N12, מתוך בניין המגורים שבו נרצח דניאל אמינוב בן ה-23, נראה הצעיר במבואת הבניין ממתין לחברתו ואז עולה איתה יחד לדירה שבה יסיים את חייו. החשוד ברצח, ששמו עדיין אסור בפרסום, נראה מסתובב במסדרון עם האקדח שבו השתמש ואחר כך יורד ללובי - שם נאזק בידי השוטרים שהגיעו למקום.

דניאל אמינוב ז"ל (צילום: n12)
דניאל אמינוב מגיע לבניין | צילום: n12

בתיעוד האחרון של אמינוב מאזור השעה 15:00 בצוהריים, הוא נראה מגיע למגדל וממתין לזוגתו שתגיע למפגש שקבעו בדירה השכורה של חברו. כשהיא מגיעה השניים עוזבים את קומת הכניסה ועולים לדירה של החשוד ברצח - זמן קצר לאחר מכן יתרחש הירי. 

החשוד ברצח ובת זוגו (צילום: n12)
החשוד ברצח עם האקדח בתוך הבניין | צילום: n12
החשוד ברצח ובת זוגו (צילום: n12)
רגע מעצר החשוד המרכזי בבניין | צילום: n12

שעה לאחר מכן הפך האירוע החברתי לאסון. רגעי הירי שהביאו למותו של אמינוב לא תועדו, אבל בתיעודים לאחר הרצח - ניתן לראות בבירור את החשוד המרכזי בתוך הבניין ובידו אקדח. אז הוא עשה תנועה שנראית כמו פריקה של הנשק, לצד חברתו - והם נכנסו אל המעלית.

דניאל אמינוב ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
דניאל אמינוב שנורה למוות בדירה בתל אביב | צילום: באדיבות המשפחה

בצאתם מהמעלית פנה החשוד בבהילות לשומר בכניסה שיזמין מגן דוד אדום - ומיד הוא וחברתו עזבו את המקום. זמן קצר לאחר מכן החשוד בעצמו לקח את הנייד של השומר בכניסה לבניין לשיחה, ולפי עדי ראייה הוא שוחח עם אנשי מד"א שהיו בדרכם למקום. בהמשך תועד החשוד נע בחוסר רוגע, ולפתע הגיעו שוטרים לזירה. שם לאחר חקירה ראשונית, הוא נאזק בידיו והובא להמשך חקירה בתחנת המשטרה.

יממה לאחר שהחשוד המרכזי נעצר גם חברתו בת ה-19 נעצרה, ונלקחה לחקירה בחשד למעורבות במעשה. החקירה העלתה חשד כי החשוד התעמת עם אמינוב מאחר "שהרעיל" אותו ואת חברתו. הוויכוח הפך לעימות גופני והחשוד שלף את האקדח - וירה באמינוב מספר פעמים עד שמת.

זירת חשד חיסול פלילי בתל אביב (צילום: מד"א)
זירת הרצח במגדל הצעירים בתל אביב | צילום: מד"א

ביום ראשון האחרון, מעצרו של החשוד ברצח הוארך ב-11 יום. במהלך ימי המעצר הראשונים, הגיע החשוד המרכזי בליווי חוקרי היחידה לזיהוי פלילי אל זירת הרצח, שם שחזר דברים שהוא זוכר מהאירוע. החשוד שינה את גרסתו במהלך ימי המעצר כמה פעמים.