לא דוחות ולא יער: תלונות על דוחות תנועה הן דבר שכיח, אבל תלונות חוזרות ונשנות על דוחות כפולים שכביכול לא שולמו - זה דבר שמחייב בדיקה. במח"ש חקרו בחודשים האחרונים את התלונות הרבות שהתקבלו וגילו את המכנה המשותף בין כולן - כל הדוחות ניתנו בידי אותה השוטרת. ל-N12 נודע היום (ראשון) כי בתום חקירה סמויה, שוטרת אגף התנועה באזור הדרום נחקרה בחשד שרשמה עשרות דוחות תנועה כוזבים.

הנהגים טענו בתלונותיהם כי לא התקיים מעולם מפגש בינם לבין השוטרת שנתנה את הדוח והדגישו כי החתימה המצורפת לדוחות אינה שלהם. מח"ש בדקה את כל הדוחות שרשמה השוטרת בשנה האחרונה ואיתרה כ-20 דוחות תנועה, שבהם עולה חשד שניתנו מבלי שהתקיים מפגש עם הנהג.

פקק תנועה בנתיבי איילון (צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90)
הנהגים התלוננו: "החתימה לא שלי"; "הייתי בחו"ל" | צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90

מח"ש יצרה קשר עם 20 הנהגים, ו-15 מהם הגיעו להתלונן. הנהגים הופתעו לגלות כי ישנו דוח על שמם, ובעדותם הכחישו בכל תוקף שעוכבו על-ידי השוטרת לצורך מתן דוח - או לכל סיבה אחרת. חלק מהנהגים אף שהו בכלל בחו"ל במועד מתן הדוח. עוד עלה מהחקירה כי בכל האירועים לא הופעלו מצלמות הגוף.

בחודש ספטמבר האחרון נחקרה השוטרת במח"ש בחשד לבידוי ראיות, הפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה. השוטרת הכחישה את המיוחס לה וטענה כי אכן באותם מקרים לא הפעילה את מצלמת גוף, אך עמדה על כך שהתקיים מפגש עם הנהגים שקיבלו את הדוח.

מחלקה לחקירות שוטרים, מח"ש, מחש (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
השוטרת נחקרה במח"ש - וסירבה להודות: "הדוחות תקינים" | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בסיום החקירה השוטרת שוחררה בתנאים מגבילים והוצאה לחופשה כפויה ע"י המשטרה. לאחר איסוף ראיות נוספות ודוחות נוספים, השוטרת נחקרה בשנית השבוע - נוכח הממצאים החדשים. השוטרת המשיכה לטעון כי המפגש עם הנהגים אכן התקיים, שהם משקרים ושהדוחות תקינים. החקירה עדיין נמשכת. בסיומה יוחלט כיצד לפעול נגד השוטרת החשודה - ואם יש להגיש נגדה כתב אישום חמור.

בשנת 2019 המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד שוטרת סיור שפעלה במרחב איילון ורשמה לכאורה במספר מקרים דוחות תנועה כוזבים לנהגים, בהם בדתה מליבה מקרים שלא התרחשו במציאות. בשנת 2020 הגישה מח"ש כתב אישום נגד שוטרת סיור ממרחב לכיש שהואשמה כי בדתה ראיות ורשמה דוחות תנועה מפוברקים.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות החשדות האמורים הוחלט להוציא את השוטרת לחופשה כפויה".