הירי הקטלני בדירה בתל אביב: בתום עדותה, המשטרה עצרה גם את בת זוגו של החשוד שירה למוות בחברו אמש בדירה בת"א, כך נודע היום (ראשון) ל-N12. החשד נגד היורה - גרימת מוות בפזיזות, בת הזוג חשודה בקשירת קשר לביצוע פשע. השניים הובאו לדיון בבית משפט השלום בתל אביב, שם הוחלט להאריך את מעצרם בשבוע. אימו של דניאל אמינוב, הצעיר שנורה למוות אמרה אחרי הדיון:  "פוסט טראומה זה לא תירוץ להרוג בן אדם, שיתנו עונש מוות".

בחקירתה אמרה זוגתו של החשוד ברצח בת ה-19 כי הקורבן הביא עימו סמים למפגש, ולאחר השימוש הם "נכנסו להזיות". לדבריה, בשלב מסוים פרץ עימות במקום, ובן זוגה שלף אקדח וירה בצעיר. החשוד, בן 25 שעובד כמאבטח, נעצר במקום והועבר לחקירה במשטרה. 

גורמים המקורבים לחקירה אומרים כי החשוד גויס בצו 8 בתור תומך לחימה. בת זוגו של היורה טוענת שהמנוח הביא איתו סמים ואלכוהול ואת חברתו בת ה-15. לפי הגורמים, הסם שהביא איתו מכונה "גז קצפת".

גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי בת הזוג של היורה סיפרה כי "בשלב כלשהו איבדתי את ההכרה ואני לא זוכרת כלום. שמעתי יריות והתעוררתי, התחלתי לצרוח, פתחתי את הדלת, יצאתי למסדרון, התקשרתי מיד למד"א ולמשטרה. אני לא זוכרת מה היה ברגע שלפני הירי, זוכרת שהמנוח נתן לי קודם לשאוף את הסם – ואיך שלקחתי איבדתי את ההכרה".

החשוד ברצח, שהוטל צו איסור פרסום על פרטיו, אמר בחקירתו: "לא הכרתי את הבחור, מי שהזמינה אותו זו החברה שלי. הוא הביא סמים ואלכוהול, ואני לא זוכר הרבה - ראיתי את החברה שלי מתעלפת ומאבדת הכרה, הרגשתי שהוא הרעיל אותנו". החשוד אומר שלא זכר כי ירה.

זירת חשד חיסול פלילי בתל אביב
זירת האירוע בתל אביב אמש

מהחקירה עולה החשד שהחשוד התעמת עם הקורבן בשל החשד ש"הרעיל" אותו ואת חברתו. לאחר שחשד כי "הרעיל", הוויכוח הפך לעימות הפיזי והחשוד - שמשמש כמאבטח ומחזיק את הנשק ברישיון - שלף את האקדח וירה בו מספר פעמים. כמו כן, לפי החשד הוא ירה גם למסדרון.

החשוד מספר שהוא סובל מפוסט טראומה ושירת לפני שנים בגולני. עורכת דינו טליה גרידיש מסרה: "ביקשנו הסתכלות פסיכיאטרית. מרשי סובל מפוסט טראומה ומהתקף חרדה, לא זוכר כלום. ביקשנו להפנות אותו לפסיכיאטר"

עורך הדין יהודה פריד, סנגורה של בת הזוג של היורה, מסר: "תמוה בעינינו למה עצרו את מרשתנו. מדובר בצעירה שמשרתת בשירות לאומי ללא עבר פלילי, אין לה קשר לאקדח – היא הזעיקה מיד כוחות. אנחנו בטוחים שבימים הקרובים היא תשתחרר".

עו"ד יהודה פריד  (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד יהודה פריד | צילום: באדיבות המצולם

בתחילת דיון הארכת המעצר בבית המשפט התפרצה אימו של אמינוב לעבר החשוד והטיחה: "שאלוהים יעניש אותך, שאמא שלך תעבור את אותו מוות. עונש מוות תתנו לו, נשאר לי ילד אחד בחיים - הוא לקח אותו".

השופטת רוית פלג בר-דיים קבעה בהחלטתה להאריך את מעצרם של בני הזוג כי "בשלב זה של ההליך קיים חשד סביר לביצוע החשדות". לדבריה, בוצע שימוש בגז בלונים, באלכוהול וככל הנראה סמים - והתוצאות הן מותו של המנוח. החשודה החלה לבכות לאחר החלטת בית המשפט.

עו"ד טליה גרידיש (צילום: באדיבות המצולמ.ת)
עו"ד טליה גרידיש | צילום: באדיבות המצולמ.ת
_OBJ

לאחר הדיון אמר אימו של אמינוב: "הבן שלי לפני שנרצח נתן לי חיבוק ושתי נשיקות. אמרתי לו אל תלך והוא אמר 'אני ילד גדול'. הוא היה סטודנט, ילד חכם, מוכשר, עזר לכולם. אני רוצה שיתנו עונש מוות ושיהיה צדק בעולם הזה, פוסט טראומה זה לא תירוץ להרוג בן אדם. אני יכולה גם להשתמש בזה כתירוץ, אם הוא מת לפחות שיקבל נקמה לדם שלו, שיהיה צדק פה".