שוהה בלתי חוקי, תושב חברון בן 47, נעצר בחשד להונאה וסחיטה תוך התחזות וקבלת דבר במרמה בהיקף של מאות אלפי שקלים. מהחקירה עולה כי החשוד נהג להתחזות בפני קורבנותיו בכל פעם לבעל מקצוע אחר ובתוך כך סחט אותם באיומים וגנב תכשיטים, צ'קים וכרטיסי אשראי בשווי כולל של יותר מ-700 אלף שקלים.

על פי החשד, באחד המקרים התחזה לעורך דין בפני אלמנה והבטיח לטפל בצוואת בעלה. זו העבירה לו את המכשיר הנייד של המנוח, דרכונים ואת כרטיס האשראי שברשותה. בהמשך לכאורה מצא החשוד תמונות אינטימיות של האלמנה במכשירו הסלולרי של בעלה המנוח. בהמשך איים על האלמנה שיפיץ את תמונותיה אם לא תעביר לו יותר מחצי מיליון שקלים.

חשיפת עבירות הונאה וסחיטה, תוך התחזות  (צילום: דוברות המשטרה)
חשיפת עבירות הונאה וסחיטה, תוך התחזות | צילום: דוברות המשטרה

במקרה אחר, לכאורה, החשוד הזדהה בפני הקורבן כמסייע בקבלת היתרי בניה, לאחר שמצא קורבן שלא מתגורר בבית עם היתרי בנייה. מהחקירה עולה חשד כי השב"ח דרש מבעל הדירה סכום של 130 אלף שקלים לטובת הסדרת ההיתרים ולאחר מכן – נעלם כלא היה.

חשיפת עבירות הונאה וסחיטה, תוך התחזות  (צילום: דוברות המשטרה)
חשיפת עבירות הונאה וסחיטה, תוך התחזות | צילום: דוברות המשטרה

במקרים נוספים, החשוד הזדהה כמנהל עמותה לסיוע לנזקקים ובמקרה אחר התחזה למנהל למפעל לייצור חדרי ממ"ד. בכל אחד מהמקרים דרש החשוד מקורבנותיו סכום של כ-60 אלף שקלים. לפי המשטרה במהלך חקירתו מעצרו הוארך מעת לעת, תוך גיבוש תשתית ראייתית והגשת הצהרת תובע לקראת כתב אישום.