פרסום ראשון: תשעה חודשי מאסר וקנס כספי נגזרו היום (חמישי) על חאג' יחיא, סייעת בגן ילדים ששיבחה את מתקפת הטרור של חמאס בחשבון האינסטגרם שלה. מכתב האישום שהוגש ע"י עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז vמרכז עולה כי בבוקר 7 באוקטובר, בשעה שמדינת ישראל תחת מתקפה רצחנית, פרסמה הסייעת פוסט בחשבון האינסטגרם שלה ובו כתבה דברי הלל ושבח לחמאס לפני 9,200 עוקביה.

עוד צוין כי במסגרת פרסומיה כתבה הנאשמת, בין היתר, כי "אין יפה יותר מלהתעורר לחדשות של ההתנגדות הפלסטינית בעוטף עזה ולמראות האימה ופחד של הציונים מהטילים שנופלים על ראשיהם. אלוהים, תן לעבדים שלך ניצחון בעזה ובפלסטין וכל מי שהרים את דגלך, ותהיה להם לעזר מול אויבי הדת". בהמשך אותו יום כתבה (בתרגום מכונה): "אחים צבאיים פלשו לארץ, מאוד אדיב - שימו לב" - והוסיפה סמליל של סירנת הצלה. 

סייעת בגן ילדים ששיבחה את טבח חמאס
סייעת בגן ילדים ששיבחה את טבח חמאס



חאג' יחיא עבדה כאמור כסייעת במשך שנה במעון "הוד ילדותי" בשרון. לטענת הפרקליטות, גם כאשר כמה הורים לילדי המעון ואף גורמים מטעם המעון עצמו גינו והלינו על פרסומיה, היא המשיכה לעמוד במופגן מאחוריהם ולחזקם.

"הרבה אנשים לחוצים אבל לא אכפת לי מהם. הרבה אנשים התחילו לעשות תרגום על כתבות ששיתפתי, חחחח, אתם חושבים שזה מזיז לי?". עוד כתבה: "אוי, חבל על כל כתבה שהעליתם. בחיי, שערה אחת אתם לא מזיזים לי. תעלו עוד, יש לי גב - ותודה שאתם כל כך לחוצים ממני. להפך, ככל שתהיו לחוצים יותר - זה יתגבר".

עורך הדין רייס מסר לאחר גזר הדין: "עונש המאסר המשמעותי שנגזר על הנאשמת, בגין פרסום שני 'סטורי' שהעלתה באינסטגרם שלה, משקף את ההחמרה התקיפה והמוצדקת במדיניות הענישה של הפרקליטות בעבירות הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, בכלל, וביחס לטרור המזעזע שפקד את המדינה בהנהגת ארגוני טרור ב-7.10. ענישה חמורה זו מעבירה מסר ברור לכל אדם שיסית לטרור ויזדהה עם ארגוני טרור, ברשתות חברתיות ובכלל, כי הוא צפוי לעונש מאסר משמעותי מאחורי סורג ובריח - גם במקרים בהם מדובר פרסום בודד או שניים".