דרמה במשפט נתניהו: ראש צוות ההגנה של בנימין נתניהו, עורך הדין בעז בן צור, ביקש היום (שני) משופטי ההרכב להשתחרר מייצוגו של ראש הממשלה בשל מצבו הבריאותי של בן משפחה, כך נודע ל-N12. הדבר נעשה בהסכמה ובתיאום מלא עם נתניהו. בן צור הוא הפרקליט שמייצג את נתניהו בתיק 4000 - התיק "הכבד" ביותר, שבו מייחסת המדינה לנתניהו הפרת אמונים וקבלת שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ'. עו"ד עמית חדד, המייצג את ראש הממשלה בתיקים 1000 ו-2000, הביע נכונות לייצגו גם בתיק זה.

"מתחילת ההליך ועד עתה אני משוכנע שלטענות נגד ראש הממשלה אין יסוד ושהן הופרכו בבית המשפט", מסר עו"ד בן צור. "אני סמוך ובטוח שעורך הדין חדד ימשיך ויוכיח זאת גם בפרשת ההגנה". נתניהו ביקש להודות לבן צור "על עבודתו המקצועית והמסורה, ולחשיפות המשמעותיות שגילה שמפריכות את ההאשמות נגדי. אני מצטער על עזיבתו, אבל בנסיבות העניין - המשפחה קודמת. אני רק יכול לאחל רפואה שלמה לבן משפחתו".

פרשת התביעה במשפט נתניהו עומדת בפני סיומה, ובן צור מבקש לסיים את הייצוג מיד לאחר שתסתיים. כלומר, עד כה נשמעו רוב עדי התביעה והעדים המרכזיים, ובהמשך צריכים להעיד עוד מספר עדים נוספים הנחשבים ל"עדים קלים". כשתסתיים פרשת התביעה, צפויה הפסקה מסוימת במשפט ואז תתחיל פרשת ההגנה. כאמור, בן צור מבקש לעזוב מיד בסיום פרשת התביעה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90)
ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
בעז בן צור (צילום: פלאש 90)
בעז בן צור, סנגורו של נתניהו | צילום: פלאש 90

בן צור עדכן את ראש הממשלה נתניהו כבר לפני כשבועיים, וסוכם כי מי שייכנס לנעליו הוא עו"ד עמית חדד, שמוביל את הגנתו של נתניהו בתיקים 1,000 ו-2,000. עו"ד בן צור הגיש את בקשתו להשתחרר מייצוג לשופטים בשעות הבוקר, לאחר שהתבקשה הפסקה בדיון בדלתיים סגורות.

הפגנה נגד המהפכה המשפטית בתל אביב (צילום: Mostafa Alkharouf/Anadolu Agency via Getty Images)
הפגנה נגד המהפכה המשפטית בתל אביב | צילום: Mostafa Alkharouf/Anadolu Agency via Getty Images

חודשים בודדים אחרי תחילתה המהפכה המשפטית נודע כי עו"ד בן צור אמר לראש הממשלה שאם תימשך החקיקה, הוא לא יוכל להוסיף לייצג אותו בשל התנגדותו העזה למהלכי החקיקה שלדבריו סיכנו את הדמוקרטיה הישראלית.

הדרמה הקודמת במשפט נתניהו הייתה אחרי שנודע כי צוות השופטים זימן את הצדדים בתיק 4000 לדיון בלשכת השופטים. אז הודיעו השופטים כי הם חושבים שנכון לתביעה למשוך את האישום בשוחד בתיק זה, שכן מהחומר שהוצג בפניהם לא נראה סיכוי להרשעתו של נתניהו בסעיף השוחד. אז דחתה היועצת המשפטית לממשלה את פניית השופטים והחליטה כי המדינה תמשיך לנהל את התיק.

ארנון מילצ'ן (צילום: רויטרס)
איש העסקים ארנון מילצ'ן | צילום: רויטרס

בן צור גם ייצג את המיליארדר ארנון מילצ'ן בשלב שנחשד במתן שוחד לנתניהו במסגרת תיק 1000. אולם, אחרי שהפרקליטות החליטה לסגור כנגד מילצ'ן את התיק - עבר בן צור לייצג את נתניהו בתיק אחר. המהלך גרם תחילה לכעס גדול של מילצ'ן ולהרמת גבות בסביבתו.