תושב מושב בשרון, שעומד במרכז תחקיר "הנוכלים", נעצר בחשד לגניבת ציוד שנתרם עבור חיילי צה"ל ומכירתו באופן פרטי. התחקיר המלא ושמו של החשוד, שכעת אסור בפרסום, ייחשפו בשבוע הבא ב"מהדורה המרכזית" בחדשות 12. 

הורים לחיילים ביחידה מיוחדת סיפרו למערכת "הנוכלים" בשבועות האחרונים על חששם הכבד כי החשוד שאוסף מהם ומתורמים ביהדות צפון אמריקה סכומי כסף גדולים וציוד, בארבעת חודשי המלחמה, מוכר מהצד ולכיסו הפרטי את הציוד שמיועד לילדיהם, וכל זאת בשעה שהם נלחמים בעזה.

החשוד שנעצר בחשד שמכר ציוד שנתרם ללוחמים בעזה
החשוד שנעצר בחשד שמכר ציוד שנתרם ללוחמים בעזה

לידינו אף הגיע תיעוד שעומד במרכז החקירה, שבו נראה אותו חשוד מוכר מתוך הציוד המיועד לתרומה עבור חיילי הפלוגה, נעלי הרים אורתופדיות ויוקרתיות של חברת "לואה", שעלותם כ-1,200 שקלים, לחייל המשרת ביחידה אחרת - ואת הכסף המזומן משלשל לכיסו הפרטי.

כמו כן, הועלה חשש מצידם של ההורים כי החשוד ניסה לשים ידו על קרן גדולה לאיסוף תרומות בחו"ל וכי הוא התעקש לנהל את מערך האיסוף של הציוד והכספים בחוסר שקיפות אל מול יתר הורי החיילים בפלוגה.

החשוד שנעצר בחשד שמכר ציוד שנתרם ללוחמים בעזה
החשוד שנעצר בחשד שמכר ציוד שנתרם ללוחמים בעזה

חוקרי תחנת כפר קאסם ניהלו בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת חקירה סמויה נגד הגבר בחשד לגניבת ציוד שנתרם עבור חיילי צה"ל. מהחקירה עלה כי החשוד פתח קבוצות לגיוס כספים עבור רכישת ציוד ובמקביל ריכז תרומות של ציוד אישי וטקטי עבור חיילי צה"ל כאשר חלק מהציוד הועבר לחיילים ואת החלק שנשאר ברשותו מכר וגרף את הרווחים לעצמו.

אתמול עברה החקירה לשלב הגלוי, ובלשי תחנת כפר קאסם, בשיתוף חוקרי מצ"ח וגורמי אכיפה אזרחיים, ביצעו חיפוש בבית החשוד, במהלכו תפסו ציוד אישי וטקטי עבור החיילים. בתום החיפוש עצרו השוטרים את החשוד ובתום חקירתו הוא שוחרר למעצר בית.