פרשת קסטלמן – הממצאים הדרמטיים: אתמול (שישי) פרסמנו כי בניגוד לטענת המשטרה - נמצאו קליעים בגופתו של יובל קסטלמן ז"ל. הערב חשפנו ב"אולפן שישי" כי בדוח של מכון דימות, מבדיקת ה-CT שנערכה ביום הפיגוע, נכתב: "שייר מתכתי גדול חוצה את קדמת עצם ההיואיד מימין".

לפי בית החולים שערי צדק בירושלים, המשטרה כלל לא דיברה עם שני הרופאים המנתחים ולא וביקשה את תוצאות ה-CT. ראש צוות החקירה מימ"ר ירושלים כתב למשטרה הצבאית החוקרת: "מבדיקה מול בית החולים, כולל מול הרופאים, קסטלמן ז"ל נותח במשך 9 שעות ולא נמצאים קליעים בגופה".

המסמך שהעבירה המשטרה למצ"ח
בדוח של מכון דימות: "שייר מתכתי גדול חוצה את קדמת עצם ההיואיד מימין"

הם הוסיפו: "בית החולים ביצע בדיקה CT ובבדיקה עולה מול הרופאים כי אין קליעים בגופה". מידע זה נמסר בבית המשפט כשמצ"ח בקשה להאריך את מעצרו של סמל אביעד פריג'ה. בעקבות הממצאים הללו עולה השאלה: על סמך מה כתבו במשטרה את המסמך שנמסר למשפחה?

המסמך שהעבירה המשטרה למצ"ח
המסמך שהעבירה המשטרה למצ"ח

יומיים אחרי הפיגוע קצין חקירות בימ"ר ירושלים דיבר עם עו"ד עמית שלף, פרקליט משפחת קסטלמן, והגן על ההחלטה שלא לבצע את הנתיחה. עורך הדין שלף זעם: "אני מנסה לפקוח לך את העיניים – כי אתה ישן בעמידה אם אתה לא עשית נתיחה ואתה רק יושב ומספר לנו שאין צורך. בעולם הפלילי זה קם נופל על קוצו של יוד אם הוא היה מנוטרל או לא".

קצין החקירות המשיך לעמוד על כך שאין צורך לבצע נתיחה, והוסיף: "זה שאתה אולי עורך דין, זה לא עושה אותך יותר מומחה". עורך הדין שלף השיב: "אני אלחם את מלחמתו של יובל, ואני אומר לך – החקירה הזאת, אתה רוצה לצאת טוב ממנה – תחקור כמו שצריך".

יובל דורון קסטלמן
יובל קסטלמן ז"ל

עורך הדין דניאל חקלאי, פרקליט משפחת קסטלמן, אמר היום אחרי ההחלטה לפתוח את הקבר ולהוציא את גופתו של יובל על מנת לבצע נתיחה: "המשטרה פשוט שיקרה למשפחה השכולה. מדובר בהיבט קשה מאוד שיכול היה להימנע לו משטרה ישראל הייתה מגלה רגישות ואומרת את האמת".

עו"ד שלף הוסיף: "הדבר הזה לא היה צריך לקרות. המשטרה חייבת הייתה לספר לנו ולומר לנו שיש קליעים בגופה. המשפחה קמה אתמול מהשבעה, עלתה לקבר והיום הוא נפתח".

תגובת המשטרה: החלטת ראש צוות החקירה על מתן אישור לקבורתו של יובל ז"ל ניתנה בהתאם למידע הרפואי הרלוונטי שהועבר ליחידה החוקרת מבית החולים לאחר שנקבע מותו, ולנוכח יתר הממצאים. בניגוד לטענת כזב שמתפרסמות בנושא הקליעים, טרם בוצעה הנתיחה – ולכן גם טרם התקבלו הממצאים"