מרוות אל-עזה, עיתונאית פרילנסרית תושבת מזרח ירושלים, שהחלה לעבוד ברשת התקשורת NBC האמריקנית זמן קצר לפני תחילת המלחמה, נעצרה בחשד להסתה ולפרסום תכנים של עידוד טרור. זאת, בעקבות פוסטים שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה ב-7 באוקטובר, שעל פי החשד מהווים תמיכה במעשי חמאס.

באחד הפוסטים שפרסמה באותה שבת שחורה, כתבה ביחס למראות חטיפת אישה זקנה מיישובי העוטף: "איך אני מתה, קומדיה שחורה, הזקנה מאושרת, האקשן לפני שהיא מתה". בפרסום נוסף שלה כתבה: "כל הזמן אזעקות, היהודים מתחבאים והערבים שותים קפה במרפסת".

היא זומנה לחקירה לפני מספר ימים, לאחר שהגיע האישור מהפרקליטות לעצור אותה. למרות זאת, היא ניסתה להתחמק מהגעה למשטרה, ומעצרה התאפשר הודות לאישור מהפרקליטות כאמור. העיתונאית נחקרה ביום חמישי האחרון, והובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים.

נציג המדינה בדיון אמר: "מדובר בעבירות חמורות מאוד בזמן מלחמה מוכרזת, של מי שחיה ומתפרנסת באותה מדינה שנמצאת תחת מתקפה – ועם זאת בוחרת להסית ולהלל את המעשים הנוראיים שבוצעו נגד אזרחים". עוד טען שבשל אפשרות לשיבוש ומסוכנות מצידה הוא מבקש את הארכת מעצרה.

מנגד, סנגורה של העיתונאית טען כי היא לא מחקה את הפוסטים כניסיון להעלים ראיות, והסביר שהפרסומים שלה הם במסגרת חופש הביטוי. "מדובר באישה נורמטיבית, שעוסקת בעיתונות שתפקידה מאוד חשוב לכולם", אמר.

לבסוף, השופטת החליטה לקבל את בקשת המדינה ולהאריך את מעצרה ב-5 ימים. "היא חשודה בעבירות של פרסום דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה או הזדהות עם ארגון טרור", הסבירה והוסיפה שקיים חשד סביר שתעשה זאת שוב. "בנסיבות אלה קמה עילת מעצר של מסוכנות".

תגובת רשת NBC: "אנחנו עוקבים מקרוב אחר המצב ומקיימים התייעצויות בישראל".