האלימות בחברה הערבית ממשיכה להשתולל - והערב (רביעי) התרחשו שני אירועי ירי קטלניים בשני מוקדים שונים בתוך שעתיים בלבד. במקרה הראשון, אישה כבת 30, יסמין ג'בארין, מתה כתוצאה מירי בכפר עארה. המשטרה מסרה כי פתחה בחקירה עם קבלת הדיווח. שעתיים בלבד לאחר מכן, אישה כבת 40 נפצעה תחילה באורח אנוש באירוע ירי בשפרעם; היא הובהלה לבית החולים רמב"ם - אך שם נאלצו לקבוע את מותה.

הירי בוואדי ערה
הירי בוואדי ערה

 

במד"א נאלצו לקבוע את מותה של ג'בארין, תושבת מעאויה, שמצבה תחילה הוגדר אנוש, ומסרו: "בשעה 19:32 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על אישה שנפצעה מאירוע אלימות בחניה סמוך לאולם אירועים מול עירון. צוות מד"א טיפל בה ובדרך לבית החולים נאלצו לקבוע את מותה". לפחות 7 כדורים נורו לעבר רכבה. 

הירי בוואדי ערה
הירי בוואדי ערה
זירת הרצח בשפרעם
זירת אירוע הירי בשפרעם

חובש רפואת חירום מיחידת האופנועים של מד"א ראיד אבו טועמה סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בחניה שבין המכוניות אישה כבת 30 מחוסרת הכרה, עם פציעות חודרות. הענקנו לה טיפול רפואי ופינינו אותה בתוך פעולות החייאה לבית החולים, בדרך נאלצנו לקבוע את מותה".

זירת הרצח בשפרעם
זירת אירוע הירי בשפרעם

באירוע שבשפרעם, הגיע דיווח למד"א על אישה כבת 40 שנפצעה מירי בשפרעם. צוותי מד"א הוזעקו למקום, והעניקו לה טיפול רפואי תוך שמבצעים בה פעולות החייאה. היא פונתה במצב אנוש עם פציעות חודרות לבית החולים רמב"ם - שם קבעו את מותה תוך זמן קצר.

 

 

 

ביוזמות אברהם עדכנו בעקבות אירוע הירי: "196 ערבים קיפחו את חייהם בשנת 2023 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, מהם 187 אזרחים, 9 שאינם אזרחים. בתקופה המקבילה אשתקד היו 82 קורבנות".