מורה להיסטוריה ואזרחות שמלמד בבית ספר במרכז הארץ נעצר היום (שישי) לאחר שעל פי החשד האשים את חיילי צה"ל באונס של פלסטיניות מקום המדינה, והצדיק את מעשי חמאס האכזריים ב-7 באוקטובר במהלך מתקפת הפתע. "חיילים ישראלים לא אנסו פלסטיניות? הם עושים את זה מ-48', זה לא נכנס לספרי הלימוד", נכתב. 

בנוסף, כדי להצדיק את הטבח הנורא של חמאס, המורה חשוד שטען כי "מותר לעם נכבש לעשות כל מה שנדרש כדי להצליח במאבקו". בעקבות ההתבטאויות הקשות הוא נלקח לחקירה, ומעצרו הוארך עד ליום שני - החקירה נמשכת. 

מורה נעצר בחשד שהצדיק את הטבח של חמאס (צילום: דוברות המשטרה)
ניסה להצדיק על פי החשד את זוועות חמאס: "חיילים ישראלים לא אנסו פלסטיניות?" | צילום: דוברות המשטרה

תלונה נגד המורה בשל התבטאויותיו התקבלה במשטרה ממשרד החינוך ומהעירייה שתחתיה עבד. בעקבות דבריו החמורים, הוחלט להשעותו מהוראה לאלתר ולהפסיק את עבודתו במוסד החינוכי. המשטרה פתחה בחקירה, והמורה נעצר.

זו אינה הפעם הראשונה שאותו המורה מתבטא כך נגד ישראל וצה"ל. לפני מספר חודשים הוא הצדיק מחבל והתכחש לטרור שביצע כשפרסם ברשת: "הוא דרס שישה אנשים אבל הוא לא מחבל". בנוסף, עולה החשד כי הוא נהג לפרסם דברי עידוד ולצדד במפרי סדר אלימים לעבר שוטרים וחיילים - והספיד מחבלים. 

מורה נעצר בחשד שהצדיק את הטבח של חמאס (צילום: דוברות המשטרה)
התבטאויות ההסתה הקשות שפרסם על פי החשד אותו המורה ברשתות. "טייסים רוצחי ילדים" | צילום: דוברות המשטרה

בפוסט אחר, הוא חשוד שקרא לטייסי צה״ל "רוצחי ילדים", ולמלש"בים קרא לסרב להתגייס לצה"ל. "טקסט חובה לכל חייל, לכל מלש"ב. הטייסים שירו את הטילים בחרו להיות רוצחי ילדים. הם ידעו היטב מה תהיינה התוצאות, ועדיין הם בחרו לציית", כתב לכאורה ברשת החברתית.

לאחר מעצרו, במשטרה מסרו: "רואים בחומרה מקרה זה שבו מורה להיסטוריה ומחנך ילדים בבית ספר בישראל, מעוות את ההיסטוריה, קורא לטייסי צה"ל רוצחים, מצדיק מעשי אויב ומסייע לאויב בשעת מלחמה, בין היתר על ידי בדיות שכוללות את האשמת חיילי צה"ל באונס, ועל ידי פרסומים שיש בהם מתן לגיטימציה ותמיכה במחבלים ובמעשי טרור מהשפלים ביותר שיש".