פרשיית פדופיליה חמורה: לירז רוזנברג, תושב גבעתיים בן 28, חשוד שפגע מינית בעשרות קטינות - כך מתירה היום (חמישי) המשטרה לפרסום.

חקירת הפרשה החלה בעקבות תלונה שהגישה קטינה בת 13 תושבת השרון. היא הגיעה בליווי הוריה ומסרה עדות לחוקרת ילדים על היותה קורבן לעבירות מין מאדם שמבוגר ממנה. לפי עדותה, היא נפגעה מינית ברכבו של רוזנברג סמוך למקום מגוריה, לאחר שהכירה אותו ברשת חברתית תחת כינוי שקרי - רז בן 23. הוא פיתה אותה למפגש פיזי במהלכו ביצע בה על פי החשד את זממו.

מאחר ומדובר בעבירות שנעשו ברשת האינטרנט, לקח למשטרה זמן לאתר ולזהות את החשוד המרכזי. לאחר איתורו, נערך חיפוש בביתו והילדה זיהתה במדויק שמדובר בחשוד. בחיפוש במחשבו ובניידו הפרטי, הצליחו השוטרים לחשוף ברשותו כאלף קבצי פורנוגרפיית קטינים וכן תיעוד התקשרות ופיתוי של כ - 30 נערות ישראליות חלקן מתחת לגיל 14.

במשטרה לא הביעו התנגדות לפרסום שמו ותמונתו של החשוד, שכן הם חושדים שישנם קורבנות נוספים ומאמינים שהפרסום יביא לתלונות נוספות כנגדו. "נוכח התפתחות בחקירה, חוקרי הימ"ר יצרו קשר עם הקורבנות ונגבו מהן עדויות בליווי רווחתי ומעטפת משפחתית, ברגישות המתבקשת", נמסר מהמשטרה.

גם בית המשפט הדגיש כי "קיים אינטרס מובהק בפרסום פרטיו של החשוד על מנת לבחון קיומן של קורבנות נוספים" ולפיכך חוקרי היחידה המרכזית של המשטרה הקימו במחוז מרכז מוקד טלפוני מיוחד שיאפשר לקורבנות נוספים ליצור קשר ישיר ולדווח באמצעות 2 קווים סלולארים : 0548917630 ו – 0535615908 .

מעצרו של רוזנברג הוארך בבית המשפט, בפעם החמישית, עד ליום שלישי.