פעילת הטרור עהד תמימי מנבי סלאח השתחררה אתמול מבית הסוהר דמון, במסגרת העסקה לשחרור החטופים. תמימי נעצרה בתחילת החודש בגין הסתה לאלימות וקריאה לביצוע פעולות טרור. היום (חמישי) הופצו סרטונים בהם היא מתארת לכלי תקשורת פלסטינים כי במהלך החזקתה במתקן הכליאה הוענק לה וליתר האסירות יחס משפיל הכולל אלימות מצד הסוהרים ופגיעה בתנאים בסיסיים.

לדבריה של תמימי, היא ויתר האסירות לא קיבלו במים, אוכל, בגדים ואף הסוהרים והסוהרות עינו אותם. בתמונה שפרסם שב"ס בתגובה, נראה התא שבו היא שהתה. היא נראית שלווה ואף מחויכת, בניגוד לעלילה השקרית אותה היא מקדמת. בסרטון נוסף שפורסם ניתן לראות את רגע שחרורה ממתקן הכליאה עופר לצוות הצלב האדום.

"היא קיבלה את התנאים הבסיסיים המגיעים לאסירים ולאסירות", מסרו משב"ס. "הטענות בדבר אלימות כלפי העצורה תמימי שקריות ומשרתות פרופגנדה פלסטינית שקרית אשר מטרתה לפגוע בשמה הטוב של ישראל".

הורשעה בעבר בתקיפת חייל

תמימי, בת 22, נעצרה לאחר שפרסמה תכנים קשים ומסיתים נגד ישראל. "נשתה את דמכם ונאכל את הגולגולות שלכם", כתבה באינסטגרם. "המסר שלנו לעדרי המתנחלים – מחכים לכם בכל ערי הגדה, מחברון ועד ג'נין", נכתב בסטורי שהעלתה. "אנחנו נשחט אתכם ואתם תגידו שמה שהיטלר עשה לכם היה בדיחה. אנחנו מחכים לכם".

תומכת הטרור עאהד תמימי נעצרה
הפוסט המסית נגד ישראל של עהד תמימי

עהד תמימי מאיימת על חייל (צילום: יוטיוב )
תמימי הורשעה בעבר בתקיפת חייל, ארכיון | צילום: יוטיוב

תמימי זכורה מהמקרה שהיה לפני כשש שנים - שבו תועדה סוטרת לקצין צה"ל לצד בת דודתה נור. בסרטון הן נראו מכות מפקד פלוגה וחייל, היא הורשעה ונשלחה לשמונה חודשי מאסר.

כתב האישום שהוגש נגדה ייחס לה עבירת תקיפה נגד חיילים, וכלל אישום בגין חמישה אירועים נוספים ביניהם תקיפה של כוחות הביטחון באמצעות זריקת אבנים, איומים, הפרעה במילוי תפקידם, הסתה והפרות סדר.