הפרקליטות זימנה היום (שני) את הגינקולוג ד"ר גיא רופא לשימוע לפני הגשת כתב אישום. רופא הנשים נעצר לפני כשנה וחצי בחשד לאונס, הטרדה מינית ומעשים מגונים במטופלות שלו. אביגיל (שם בדוי), שהגישה נגדו תלונה לפני כמעט שנה, אמרה ל-N12: "אני מברכת על ההחלטה ומקווה שצעד זה יוביל לחשיפת מעשיו הקשים".

חקירתו של ד"ר רופא נפתחה בעקבות תלונות שהתקבלו מצעירות, כולן בשנות ה-20 לחייהן, שטענו שהוא ביצע בהן עבירות מין במהלך הטיפול. "אני שמחה על הנחישות שלי ועל כך שלא ויתרתי", ציינה אביגיל. "אני בטוחה בצדקת דרכי ומאמינה שרק כך יינצלו נשים נוספות שעברו ועוברות תקיפה מינית לא יירתעו מלהתלונן".

"בשלבים אלה ובהמלצת עורכות הדין שלי, עו"ד עדי רחמים ועו"ד איריס פנחס, אני מנועה מלתת פרטים נוספים על התיק שמתנהל ונגיב בהרחבה ברגע שתינתן החלטה סופית על הגשת כתב אישום", הוסיפה אביגיל.

עו"ד ציון אמיר, סנגורו של ד"ר רופא, הגיב על הפרסום הראשון: "מרשי קיבל את הודעת הפרקליטות באכזבה, אך הוא נחוש לנהל מאבק להוכחת חפותו במסגרת השימוע".

עוד בנושא - סיקור N12

"אל תספרי לאף אחד שאת מגיעה אליי, תבואי בראש פתוח לטיפול"

בעדות של אביגיל, שחשפנו לראשונה ב-N12, היא סיפרה שפגשה את ד"ר גיא רופא כשהייתה בצבא וקבעה תור לרופא נשים צבאי. לא עבר זמן רב, והמפגשים במרפאה הצבאית התחלפו בפגישות ייעוץ אישיות בשעות מאוחרות בקליניקה שלו בצפון הארץ.

ד"ר גיא רופא לאחר שנעצר (צילום: N12)
ד"ר גיא רופא לאחר שנעצר | צילום: N12

לדבריה, התפתחה אצלה בעיה רפואית גניקולוגית והתייעצה על כך עם ד"ר רופא: "הוא אבחן את זה כ'בעיה במיניות' והציע לי טיפול, אני זוכרת אותו אומר לי 'אני יכול לעזור, אבל זה לא טיפול שמקובל במסגרת הצבא, את יכולה להגיע אליי לקליניקה הפרטית ואני מוכן לעזור לך'". וכך היה - אביגיל קבעה עם ד"ר רופא שתגיע אליו לקליניקה הפרטית, "שאלתי אותו איך זה יעבוד, והוא ענה 'אל תדאגי, יהיה בסדר'".

עוד העידה אביגיל כי הד"ר "שלח לי הודעות מוזרות לפני המפגשים, היום אני יכולה להבין שמדובר במשהו מטריד, הוא כתב לי 'אל תספרי לאף אחד שאת מגיעה אליי, תבואי בראש פתוח לטיפול'". לדבריה של אביגיל, כשהגיעה שעת המפגש בקליניקה, רק המזכירה וד"ר רופא נכחו בקליניקה. "אני זוכרת שלפני הטיפול הוא ביקש מהמזכירה לעזוב את המקום, הוא אמר לה 'לכי תעשי סיבוב'".