שוד לא שגרתי התרחש בסוף השבוע באחת מחנויות הנוחות בגוש דן. חייל צה"ל, חמוש בנשק צבאי שנראה כמו מקלע, שדד 2,000 שקלים מהמוכר ההמום בחנות. "הוא אמר שהוא צריך את הכסף לשכירות, וביקש שאמתין כמה דקות לפני שאזעיק את המשטרה", שחזר יוסי, קורבן השוד בשיחה עם N12.

"השעה הייתה 5:30 לפנות בוקר ביום שישי, ואחרי כמה שעות במשמרת יצאתי להתפנות, השארתי את המצלמה דולקת וראיתי בטלפון הנייד את המתרחש בחנות", סיפר יוסי. "למרות שדלת העסק הייתה סגורה, הבחנתי בחייל שמסתובב בחנות. כששבתי לקופה זיהיתי סימנים מחשידים, כאילו שמישהו ניסה לפתוח אותה".

חייל מילואים גונב מחנות (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
לבוש במדי צה"ל, אוחז בנשק וגונב כסף מחנות | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"ניסו ללחוץ על 'פתיחת מגירה' בתפריט הקופה, וזה לא הצליח", הוסיף. "עלה לי חשד מוזר, ואמרתי לעצמי – למה שחייל יעשה דבר כזה? באותו הזמן החייל התקרב אליי לקופה ושאל אותי אם אפשר לקנות כבל צהוב. הוא הוציא שטר של 100 שקלים, ובזמן שאני לוחץ על הקופה להקליד את התשלום והקופה נפתחת, הוא העלה את קת הרובה עליה".

"זה נראה נשק מסיבי, לא רובה רגיל, אולי נגב, זה היה מפחיד", אמר יוסי. "הוא שם את האצבע על ההדק ואמר לי: 'אני לא מאיים, תבין אותי, אני חייב את הכסף לשכירות'. לא עבר רגע והוא הכניס את היד לקופה, שלף את כל הכסף שהיה שם והכניס לכיס שלו. הוא אמר לי: 'אם אתה מתקשר למשטרה, תעשה את זה בעוד חמש דקות, תבין אותי", ומיד עזב".

המשטרה פתחה בחקירה ואספה ראיות

יוסי דיווח למשטרה על האירוע מיד ובמשטרת דן פתחו בחקירה. שוטרים מהמרחב ובהם בלשי הזיהוי הפלילי הגיעו למקום והחלו בגביית עדותו ובאיסוף טביעות אצבע, בנוסף לחיפושים אחר החשוד במעשה. "מלחיץ, החייל נראה במצב נפשי מטריד... הוא נראה תשוש ועייף", אמר יוסי. "ואם זה לא חייל, זה עוד יותר חמור שאדם הצליח לשים את ידיו על כזה נשק ולהסתובב איתו חופשי". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מעשי החייל שתועדו בסרטון, מנוגדים לחוק ולערכי צה"ל. משטרת ישראל פתחה בחקירה".