מנכ״ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי הודיע היום (ראשון) לנציבות שירות המדינה כי ראש הלשכה של שרה נתניהו, ציפי נבון, הושעתה מתפקידה ״השעיה דחופה״ לתקופה של 14 ימים. זאת, לאחר שפרסמה פוסטים מסיתים לאחר ה-7 באוקטובר נגד כל מי שהעז לבקר את מדיניות הממשלה עם פרוץ המלחמה.

עוד בנושא - סיקור N12

ההשעייה מגיעה לאחר שנציבות שירות המדינה הגישה כתב אישום משמעתי נגד ציפי נבון בעקבות התבטאויותיה הקשות ברשת. על פי ההערכה, הנציבות צפויה לבקש מבית הדין לפטר אותה משרות המדינה על רקע העובדה שהתנהגותה חזרה על עצמה חרף אזהרות מפורשות.

בכתב האישום המשמעתי נגד נבון נכתב כי "בתחילת מלחמת 'חרבות ברזל' הנאשמת שיתפה בדף הפייסבוק שלה פרסומים פוגעניים בניגוד לאיסורים החלים עליה, חרף הוראות הממונה, באופן שמהווה התבטאויות בלתי הולמות לעובדת מדינה".

ציפי נבון
היועצת של שרה נתניהו בפוסט נגד השמאל

בין הפרסומים ששיתפה נבון ברשת החברתית פייסבוק, תמונה של גופות בשקיות לפני קבורה שלה הוסיפה טקסט: "נו, חובב פדופילים, אחים לנשק, סרבני טיס וגיוס, מרוצים עכשיו", כשהיא מכוונת אל ארגונים ואזרחים אשר מחו נגד מדיניות הממשלה. כמו כן, היא פרסמה פוסט שבו האשימה את ראשי המחאה בתוצאות המתקפה של חמאס: "מנהיגי המחאות: לא יהיה לכם סייבר, לא יהיו לכם טייסים. איימו וקיימו".

נבון שיתפה גם תמונה שבה מאשימים את ראש הממשלה נתניהו במחדל, וכתבה כי "עוד לא סיימנו לקבור את מתינו והבוגדים מהשמאל ממשיכים בהסתה". היא הוסיפה וכתבה כי היא מבקשת לדווח על הדף - על מנת לסגור אותו ולשמור על נתניהו.