פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד שי בלום (55) ממכבים בגין רצח (בכוונה), לאחר שירה למוות בבנו המאומץ כ-9 יריות ואז דקר אותו שתי דקירות נוספות, כשאחת מהן בליבו. 

שי ואשתו אמצו את בנם, עומרי בלום ז"ל, לפני כ-22 שנים. עומרי סבל מסינדרום אלכוהול עוברי ואובחן על הרצף האוטיסטי והחל משנת 2019 שי ואשתו היו אפוטרופוסים שלו לפי מינוי בית משפט. מכתב האישום עולה כי בתחילת חודש יולי השנה, בשל קושי להתמודד עם התנהגותו, הכינו שי ואשתו בקשה לביטול הצו. החל משנת 2019 התגורר עומרי בהוסטל לדיירים על הרצף האוטיסטי ויצא לביקורים בבית הוריו המאמצים.

חשד לרצח במכבים: אב ירה למוות בבנו המאומץ

בחודש יולי האחרון, בשתי הזדמנויות שונות, עומרי יצא מההוסטל ונעדר, עד שנמצא והושב אליו. ב-14 ביולי, לפני כחודש, עומרי יצא יחד עם חבריו מההוסטל, אך רכבם התקלקל בכביש בירושלים והם פנו לעזרת המשטרה. כשהגיעה ניידת למקום, התקשרו להוריו של עומרי שתחילה סירבו לקבל אותו לביתם אך בהמשך הסכימו. כשעומרי חזר הביתה מלווה על ידי שוטרת, שי ביקש לנהל איתו שיחה בחורשה הקרובה לביתם.

מכתב האישום עולה כי שי ובנו המאומץ הלכו יחד לחורשה, כששי נושא עליו את אקדחו ברישיון ו-3 מחסניות עם כדורים, ועומרי מצויד בסכין שככל הנראה לקח כשחזר לביתו. כשהגיעו השניים לחורשה, החלו בניהם חילופי דברים ואז, שלף שי את האקדח וירה כ-9 יריות לפלג גופו העליון של עומרי. בשלב כלשהו במהלך האירוע, עומרי החזיק סכין ביד, וכשהיה מוטל על הרצפה, לקח שי את הסכין, דקר את עומרי שתי דקירות בבית החזה והשאיר את הסכין נעוצה בלבו. סמוך לאחר מכן, הזעיק כוחות משטרה למקום.

כתב האישום שהוגש מייחס לבלום עבירה של רצח (בכוונה). בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.