ארבעה נערים נעצרו הבוקר (שלישי) בחשד למעורבות בסדרת אירועי אלימות חמורים. החקירה נפתחה בעקבות סרטון שנפוץ אמש בשעות הערב ברשתות החברתיות, שבו תועדו בני נוער מכים באלימות קשה נער אחר בגינה ציבורית בפתח תקווה - ממש עד זוב דם. 

המשטרה עדכנה כי ארבעת החשודים שנעצרו, בני 15 עד 17 - הועברו לחקירה. על פי החשד, הרקע לתקיפה הוא רצף אירועי אלימות שבמהלכם שתי קבוצות של בני נוער בעיר הכו אחת את השנייה. 

בסרטון ניתן לראות את הנער יושב על ספסל בגן שעשועים ציבורי, כשחבורת בנים מכה אותו נמרצות שוב ושוב ולא מפסיקה. הנער מתחנן שיעזבו אותו לנפשו ואף מנסה להימלט מהם - אך הם ממשיכים במעשיהם. חלקם אף מתעדים את האלימות בטלפונים.

תיעוד קשה: נער מותקף על ידי חבורת נערים (צילום: לפי סעיף 27 א')
תיעוד התקיפה הקשה | צילום: לפי סעיף 27 א'

"רד על הרצפה, תגיד שאתה שרמוטה, תגיד שאתה זונה", צעקו לו הנערים תוך שהם חובטים בו גם עם מקלות. הנערים גם מתועדים ככל הנראה מחשמלים אותו עם שוקר. "אמא שלי בבית חולים", התחנן הילד שיפסקו המכות, אך לשווא.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיבח את שוטרי מחוז מרכז שעצרו את הנערים במהירות. המפכ"ל קובי שבתאי הוסיף: "אנחנו כמשטרה מחויבים להביא את החשודים שנהגו באלימות חסרת רסן אכזרית ומעוררת שאט נפש לדין ולדרוש את עונשם הכבד".

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס לאירוע הקשה וכתב: "גורמי הרשות והמשטרה פועלים לאיתור פרטי המעורבים.על אף שמדובר באירוע חריג שאינו מאפין את בני הנוער בפתח תקווה, חשוב לי להדגיש כי אנו מוקיעים, מגנים ומוקעים בפה מלא שימוש באלימות מכל סוג, ויחד עם גורמי האכיפה נפעל כנגדה ביד קשה".