פרקליטות המדינה החליטה על סגירת החקירה המחודשת נגד אייל גולן ו-10 אנשים נוספים בפרשת "משחקי חברה", בשל היעדר ראיות מספיקות - כך נודע היום (רביעי) ל-N12. נגד גולן החשד היה הבאה של אדם לעיסוק בזנות ואי דיווח על עבירות מין שהיה עד להן. חשודים נוספים נחקרו גם בחשד לעבירות אינוס ואספקת סמים לקטינות.

פרשת אייל גולן - סיקור N12:

באי כוחה של המתלוננת ט', עו"ד עינת סופר בסרגליק ועו"ד יוספי מזר, מסרו בתגובה כי ההחלטה התקבלה זה עתה וכי הם יפעלו לצלם את החומרים ולהגשת ערר על החלטה, "זאת כמובן במקביל לתביעה האזרחית שתתברר עד שהאמת תצא לאור".

"כפי שטענתי מלכתחילה, מדובר בתלונות חסרות שחר", אמר בן מעוז, המייצג את אחד החשודים. "אני מברך על החלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה כנגד מרשי ולאפשר לו לחזור לשגרת חיים תקינה ושפויה".

בנובמבר 2021 הגישו נ' וט', שהעידו בעבר נגד הזמר, תלונה חדשה במשטרה נגד 10 מעורבים נוספים לכאורה בפרשה. לטענתן, השמות היו ידועים למשטרה עוד בשנת 2013, ולמרות זאת הם לא זומנו לחקירה. הן דורשות לחקור את העשרה בחשד לאונס, מעשי סדום והדחת קטין לשימוש בסמים. כחצי שנה לאחר מכן נחקר גולן באזהרה.

עו"ד בן מעוז
עו"ד בן מעוז

מדובר בשתי צעירות שעל בסיס התלונות שלהן הורשע בעבירות מין אביו של אייל גולן, דני ביטון. התיק נגד גולן עצמו נסגר - אז אותן קטינות הגישו תביעה אזרחית נגדו, נגד בני פרץ שהיה מנהלו של גולן וגם נגד משטרת ישראל - בטענה לרשלנות. כשאביו נחקר לפני כעשור הן לא ייחסו לגולן ולאחרים את העבירות שבגינן הגישו תלונה מחודשת ב-2020.

בשלב מסוים החליפו הצעירות ייצוג משפטי, ומסרו גרסה משמעותית יותר וחזקה יותר נגד גולן, עם פרטים שלא היו בתלונות המקוריות שלהן. במקביל, הגישו בקשה לבית המשפט לתקן את התביעה שהגישו נגד כל הגורמים.

המתלוננות בפרשת אייל גולן מגיעות לעימות (צילום: אושר אוחיון)
הפגנת תמיכה במתלוננות כשהגיעו לעימות במשטרה | צילום: אושר אוחיון

פרקליטות המדינה, שייצגה את המשטרה בתביעה האזרחית, לא התנגדה לבקשה לתיקון כתב התביעה, אבל ביקשה ששתי הצעירות הללו תשלמנה הוצאות משפט לכל הנתבעים – בין היתר הוצאות לאייל גולן. בפרקליטות תקפו את הצעירות בחריפות וטענו כי הן מנהלות את המשפט בתקשורת, ומתחו ביקורת על אמינותן.