תיעוד הרצח נחשף: המשטרה המקומית בדובאי פרסמה אתמול (חמישי) בערב את תיעוד הרצח של רסאן שמסיה, זאת לאחר שבתוך 24 שעות נעצרו שמונה ישראלים החשודים כי דקרו אותו למוות. לפי ההודעה של משטרת דובאי שיצאה לתקשורת המקומית, בתוך מספר שעות נעצרו שני חשודים מרכזיים – ולאחר מכן ששת החשודים הנוספים.

על פי החשד, ולפי הדיווחים, לאחר שנגלע סכסוך בין שתי קבוצות בתוך אחת המסעדות בעיר, נדקר המנוח כאמור לאור יום - ומותו נקבע בהמשך. משטרת דובאי אף חשפה כי החשודים המעורבים הגיעו ממדינה אירופאית לצורך תיירות וקניות, וכי תוך כדי טיול באזור ביזנס ביי בעיר הם נתקלו במקרה בקורבן, מה שהוביל לעימות.

החשודים שנעצרו בחשד לרצח הישראלי בדובאי
החשודים שנעצרו בחשד לרצח הישראלי בדובאי

יש לציין כי באיחוד האמירויות קיים גזר דין מוות על עבירות מעין כאלה, כגון רצח או סיוע לרצח. מתחילת השנה נרצחו 82 אזרחים ערבים ישראלים. משפחתו של הקורבן טוענת שאין לו קשר לאלימות או לפשיעה. החקירה החלה, ושמונת החשודים יובאו בקרוב להארכת מעצר.

שמות החשודים שפורסמו על ידי משטרת דובאי הם מחמוד ראביה, סלים ראביה, סאמח רובאי, חסן יאג'ורי, מחמוד א-שיח', עבדאללה ג'והר, ראני ע'ויש וטל זסלר. "בתוך פחות מ-24 שעות נתפסו 8 חשודים בעלי אזרחות ישראלית שמעורבים בגרימת מותו של האזרח הישראלי ע'סאן שמסיה - על רקע סכסוך ונקמה בין שתי משפחות", נכתב בהודעת המשטרה.

תושב עכו שנרצח בדובאי הוא רסאן שמסיה
תושב עכו שנרצח בדובאי, רסאן שמסיה

"בין החשודים והקורבן היה סכסוך משפחתי במולדתם", נמסר בהודעה הרשמית שפורסמה, "ובעקבותיו נרצח צעיר נוסף בן 24. התקרית בדובאי היא השלכה של אותו סכסוך". הקורבן מוכר למשטרת ישראל, והוא מקורב למשפחת טבראני. מסתמן כי הרצח בוצע במסגרת הסכסוך הממושך בין משפחות רובעי וטבראני. ממשרד החוץ נמסר כי "הנושא מוכר לקונסול ישראל בדובאי והמחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ.