ארבעה בני נוער נעצרו הבוקר (שלישי) בחשד למעורבות בסדרת אירועי אלימות חמורים בין שתי קבוצות נערים בפתח תקווה. הארבעה, בני 14 עד 17, הועברו לחקירה בעקבות תיעוד קשה שנפוץ ברשתות החברתיות ובו נראה נער מותקף באכזריות בסוף השבוע. ההערכה היא שהנערים סברו, בשל טעות בזיהוי, כי הוא חלק מחבורת נערים יריבה - שהייתה מעורבת במקרי אלימות קודמים.

על פי החשד, הנער שהוכה אומנם הכיר את חבורת בני הנוער שלקחה חלק בתקיפה קודמת שכללה איומי אקדח, אך לא היה מעורב בה. הוא כלל לא מתגורר בפתח תקווה, אלא הגיע לעיר לביקור מהשפלה. לאחר התקרית, פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, הנער שוחרר אתמול ומאז שהה אצל בני משפחה באזור השרון.

מאז סוף השבוע המשפחות של קבוצות הנערים מפתח תקווה ניסו "לסגור ביניהם את האירוע" וביקשו להימנע ממעורבות משטרתית. חלק מהמעורבים מוכרים למערכת החינוך העירונית ומחלקת הנוער במשטרה בגלל היסטוריה של אירועי אלימות. ראש העירייה רמי גרינברג צפוי להגיע לבית הספר שבו הם לומדים, לשיחה עם הצוות והתלמידים, ובעיר יקיימו דיון חירום של ועד ההורים העירוני.

בסרטון נוסף, שעל פי החשד תיעד אירוע אלימות קודם בין הקבוצות, נראה נער אחר יושב על ברכיו, בעוד כמה נערים מאיימים עליו באקדח איירסופט. "תרים את הראש", נשמע אחד הנערים אומר ודורש מהנער להתנצל. "מה עשית", הוסיפו אחרים, ואז אחד הנערים תועד חובט בו בפניו.

ארבעת הנערים החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם, ובמקביל חקירת המקרה נמשכת. מפקד מרחב שרון במשטרה, תנ"צ נתי גור, הדגיש כי "החקירה בעיצומה ואנחנו כרגע מחפשים אחר חשודים מעורבים נוספים וממליצים להם להסגיר את עצמם בהקדם".

קודם לכן השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיבח את שוטרי מחוז מרכז שעצרו את הנערים במהירות. המפכ"ל קובי שבתאי הוסיף: "אנחנו כמשטרה מחויבים להביא את החשודים שנהגו באלימות חסרת רסן אכזרית ומעוררת שאט נפש לדין ולדרוש את עונשם הכבד".

בתיעוד שהביא לפתיחת החקירה ניתן לראות את הנער יושב על ספסל בגן שעשועים ציבורי, כשחבורת בנים מכה אותו נמרצות שוב ושוב ולא מפסיקה. הנער מתחנן שיעזבו אותו לנפשו ואף מנסה להימלט מהם - אך הם ממשיכים במעשיהם. חלקם אף מתעדים את האלימות בטלפונים.

"רד על הרצפה, תגיד שאתה שרמוטה, תגיד שאתה זונה", צעקו לו הנערים תוך שהם חובטים בו גם עם מקלות. הנערים גם מתועדים ככל הנראה מחשמלים אותו עם שוקר. "אימא שלי בבית חולים", התחנן הילד שיפסקו המכות, אך לשווא.