יותר מחודשיים עברו מאז שאלמוני שרף את המתבן של משפחת בן ברק ממושב נהלל וטרם ניתנו להם תשובות. המשפחה הבינה שאם היא לא תגייס כסף כדי לכסות את הנזק שנגרם, שמוערך בכמיליון שקלים, העסק ירד לטמיון. נטע, הבן הצעיר שמטפל בעסק, החליט להרים את הכפפה ופתח עמוד גיוס המונים כדי להציל את הרפת - ולא לתת לאלמוני להכתיב את גורל המשפחה.

 "לפני חודשיים וחצי, בלילה בין שישי לשבת, הציתו לנו את המתבן עם כל החציר שהיה בפנים", שיחזר נטע את הנזק שנגרם בדקות ספורות. "קיבלנו שיחת טלפון מאחד המפעלים שעבדו באזור בשעות האלה באמצע הלילה, והם סיפרו לנו על השרפה. הגעתי לשם תוך דקות למראה קשה מאוד. בעצם, ברגע ההוא הבנו שמפעל החיים שלנו עומד בסכנה". 

נטע בן ברק
נטע בן ברק

למרות הנזק האדיר שנגרם למשפחה, משפחת בן ברק לא עדיין לא סגרה מעגל. "מהמשטרה עוד לא קיבלנו תשובות לגבי החקירה", משתף נטע, "אנחנו יודעים שלא פנו אלינו לפני האירוע ועד היום לא פנו אלינו לגבי תשלום או שמירה או כל דבר בעניין הזה".

סיקור טרור חקלאי ב-N12:

נטע, בעזרתם של ארגון השומר החדש, העלה את עמוד הגיוס לאינטרנט - בתקווה להציל את העסק. אך לגבי מצב החקלאות בארץ, הוא פחות אופטימי. "אני חקלאי צעיר יחסית. החקלאות בישראל לא פשוטה מלכתחילה. אם את מוסיפה את הטרור החקלאי זה הופך את העניין לבלתי אפשרי. אין עסק שבנוי על הפסד פתאומי כל כך".

תגובת משטרת ישראל: החקירה מתנהלת ביחידה המרכזית של משמר הגבול בצפון. בה נבדקים מספר כיווני חקירה, שמטבע הדברים לא נוכל להתייחס אליהם.