כתב אישום שהוגש באחרונה נגד בנימין גוטמן, תושב ירושלים בן 21, חושף מסע שוד באיומי אקדח של שני בתי עסק תוך שעה אחת. הוא ביקר בשתי פיצוציות שונות, גנב מהן כסף ונמלט מהמקום. זמן קצר לאחר ביצוע השוד נעצר על ידי משטרת ירושלים כשברשותו אקדח מדומה וסכום כסף של אלפי שקלים, לאחר שזוהה לובש את הבגדים בהם נצפה במצלמות האבטחה. 

על פי כתב האישום, הצעיר נכנס לבית העסק הראשון ב-14 במרץ כשהוא רעול פנים וחמוש באקדח מזויף, סימן למוכרת לקרוא הודעה ממכשיר הפלאפון שלו ובה נכתב "זה שוד". מיד לאחר מכן, ניגש הנאשם אל מגירת הכסף, חיטט בתוכה אך לא מצא את מבוקשו ולאחר מכן נמלט. מיד עם קבלת הדיווח במשטרה, נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו מגוון פעולות בניסיון להתחקות אחר החשוד במעשה ובוצעו סריקות לאיתורו.

למחרת הוא הגיע לקיוסק אחר ואיים על המוכר במקום למסור לידיו את הכסף. המוכר, שחש חסר אונים, עשה כדבריו ומיד לאחר שנטל הנאשם סכום של אלפי שקלים, נמלט מהמקום. תוך זמן קצר הגיעו שוטרי תחנת לב הבירה למקום והחלו בחקירת המקרה תוך איסוף ממצאים ראשוניים לרבות תיאור החשוד ובוצעו סריקות נמרצות לאיתורו. 

באיומי אקדח:  שדד שני עסקים שונים בשעה אחת
באיומי אקדח: שדד שני עסקים שונים בשעה אחת

בזמן שהשוטרים היו עסוקים במאמצי החיפוש אחר הנאשם שנמלט, הצעיר ניסה לבצע שוד נוסף וביקש ממוכר בבית עסק נוסף את כספו. המוכר לא הבין תחילה את פשר מעשיו של הנאשם והחל לשוחח עמו תוך שהבחין כי הנאשם התקשה לשלוף את האקדח ממכנסיו וניצל את המצב כדי לקפוץ מעל דלפק השירות לכיוון השודד, שמיד החל נמלט מהמקום.

שוטרי תחנת מוריה שהיו בקרבת מקום יחד עם צוותי יס"מ מחוז ירושלים שערכו סריקות אחר החשוד בעקבות האירוע שארע כשעה לפני כן, הצליחו להבחין בחשוד העונה לתיאור כשהוא מבקש לעלות לאוטובוס בקו שירות. הם חסמו דרכו של האוטובוס, וגוטמן ניסה להימלט בריצה - אך ללא הצלחה. השוטרים רדפו אחריו מרחק קצר עד שהצליחו להשיגו והוא נעצר על ידם.

בחיפוש שנערך בכליו, פרט ללבוש שתאם לתיעוד מעשיו, איתרו השוטרים בשקית את האקדח שהתברר כאקדח מדומה ולצדו סכין. הנאשם הועבר לחקירה בתחנת מוריה במהלכה גובשה נגדו תשתית ראייתית שהבשילה בימים אלו לכדי כתב אישום שהוגש על-ידי הפרקליטות.