כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד מטפלת סיעודית מהפיליפינים בגין התעללות בקשישה בת 75, שבה טיפלה בביתה שבתל אביב. על פי המשטרה, המטפלת ביצעה "מסכת התעללות קשה" בקשישה שלוקה בדמנציה ובין היתר משכה בשערותיה וטלטלה אותה. על פי האישום, היא גרמה לה לחבלות ולשברים בפנים – בעקבותיהם אושפזה הקשישה בבית חולים.

מסכת ההתעללות נחשפה לפני כשבוע בעקבות דיווח של בנה של הקשישה. מהחקירה עלה כי באותו הבוקר עברה הנאשמת ליד מיטתה של הקשישה ובעטה בה בגבה בעודה ישנה. לאחר מכן היא משכה את השמיכה שבה התכסתה ובעטה בישבנה, שמה כפפות על ידיה והכתה בה בפניה בחוזקה. משהבחינה המטפלת שגרמה לקשישה לחבלות היא צילמה אותן ושלחה לבנה של הקשישה, תוך מצג שווא כאילו הקשישה נפצעה בדרך שאינה ידועה לה.

על פי כתב האישום, מדובר באירוע אחד מתוך שורת אירועי התעללות קשים. לאחר מעצרה של הנאשמת ובמסגרת החקירה עלה כי המטפלת תקפה את הקשישה מדי כמה ימים ולעיתים כמה פעמים באותו יום במשך כחודש וחצי. "המטפלת נקטה באלימות הקשה בעוד הקשישה שכובה במיטתה ואף בעודה ישנה", סבורים במשטרה. בין היתר היא נאשמת שחבטה בראשה של הקשישה באמצעות כפכף וטלפון נייד, הצמידה אותה למיטה בחוזקה והתיזה עליה חומר אלכוהולי ומטהר אוויר.

כתוצאה ממעשי ההתעללות האכזריים לקשישה נגרמו חבלות ושברים בלחי והיא פונתה לקבלת טיפול רפואי. המטפלת בת ה-39, שעדיין עצורה, נאשמת בעבירה של התעללות בחסר ישע בידי האחראי. מעצרה הוארך מעת לעת בבית המשפט השלום בתל אביב והבוקר הוגשה נגדה גם בקשת מעצר עד תום ההליכים.