דרור ופיליפ, זוג הומואים שגרים בדרום תל אביב הותקפו בערב יום השואה על ידי השכן שלהם. "הוא שלח יד ובכל הכוח שבר את התריסים", שחזר דרור. השניים התקשרו למשטרה, אך כעבור יממה שוחרר החשוד. אחרי שנתקלו בו ברחוב הם החליטו לעזוב את ביתם.

"היינו צריכים לארוז הכל באמצע הלילה", תיאר פיליפ. "הכל בגלל חשש שאיזה פסיכופת יפרוץ לנו לדירה". השניים חיפשו מקום לישון, דרור סיפר: "אני לא מאחל לאף אחד חוויה של לארוז תיקים - לקחת את הרגליים ולחפש איפה להיות".

פיליפ ודרור טענו כי אינם מרגישים מוגנים בביתם. לדבריהם, במהלך התקרית החמורה בערב יום השואה – לקח למשטרה 50 דקות עד שהגיעו לדירתם. "איזו הגנה יש לנו?", תהה פיליפ. "עכשיו אנחנו צריכים לברוח כמו משוגעים? לחפש דירה?"

פיליפ ודרור הותפקו על רקע היותם להט"ב
"איזו הגנה יש לנו?", הזוג דרור ופיליפ שהותקפו בביתם

הנתונים מצביעים על עלייה בתקריות האלימות נגד חברי הקהילה הגאה ברחבי הארץ. בחודש מרץ השנה נרשמו פי 4 מקרים שכאלה, בהשוואה לחודש מרץ בשנה שעברה. באירוע שבו נזרקה אבן למרפסת של זוג להט"ב בתל אביב בחודש שעבר, המשטרה לא עצרה חשודים ותיק החקירה נסגר.

ממשטרת ישראל נמסר: "החשוד הובא היום לבית המשפט שהחליט להרחיק אותו ליומיים ולאסור על יצירת קשר עם המתלוננים ל-30 יום. כאשר התקבל דיווח על הפרת צו, הגיעו שוטרים ועצרו את החשוד. לאחר בירור עלה כי הוא הגיע לקחת את חפציו ועזב את המקום".