האלימות משתוללת: אישה בשנות ה-30 לחייה נמצאה הלילה (בין רביעי לחמישי) ללא רוח חיים עם סימני אלימות על גופה בביתה בערערה שבנגב. צוות מד"א שהגיע לזירה קבע את מותה במקום; המשטרה פתחה בחקירה. פחות משעה קודם לכן, גבר בן 40 נורה למוות ברחוב נעמי שמר בחולון. צוות מד"א שהגיע למקום מצא אותו מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק - ונאלץ לקבוע את מותו. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע פלילי, והנסיבות נבדקות. בתוך ארבע שעות בלבד, התרחשו ארבעה מקרי חשד לרצח.

בהערכת מצב שקיים מפקד מרחב נגב תת-ניצב נחשון נגלר בזירת האירוע בערערה - הוא החליט להטיל את חקירת האירוע על תחנת משטרת ערוער. חוקרי מז״פ נמצאים כעת במקום האירוע ואוספים ראיות וממצאים; הסריקות אחר חשודים נמשכות.

בתיעוד של החיסול בחולון נראה הקורבן, ליאור גרינברג הקשור לארגון הפשע של מוסלי, עומד בפתח בניין, כשבשלב מסוים שומע רעש, מסתובב אחורנית ואז רואה את המתנקש שיורה בו כמה כדורים מטווח אפס. הקורבן מתמוטט מיד, והמתנקש נמלט. לפי התיעוד נראה כי בזירה נכחו שני מתנקשים, אך רק אחד מהם ביצע את הירי. בתקופה האחרונה מצוי ארגון הפשע של מוסלי במאבק עם כנופיות אחרות. 

מוקדם יותר אמש, שני גברים נורו למוות באירועים פליליים במרכז ובצפון. המקרה הראשון התרחש בעיר החרדית אלעד, אז דווח סמוך לשעה 21:00 על צעיר כבן 25 שנורה בחצר בניין. צוותי מד"א שהוזעקו למקום מצאו אותו מוטל בזירה במצב אנוש ופינו אותו תוך פעילות החייאה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. אירוע נוסף התרחש ברחוב יפת ביפו - שם נפצעו שניים במצב בינוני וקשה באירוע אלימות.

עדי ראייה באלעד סיפרו שראו שמי שביצע את הירי הוא רוכב אופנוע, שהצליח להימלט עם רכבו מהזירה במהירות לפני שכוחות ההצלה הגיעו למקום. חובש רפואת חירום מיחידת האופנועים של מד"א אלעזר אגסי סיפר: "במקום הייתה המולה רבה מאוד. הפצוע שכב בחצר בין בניינים כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעה חודרת בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי". מבלינסון, שם נקבע מותו, נמסר כי "זמן קצר לאחר שהובא לחדר הטראומה הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו".

מהמשטרה נמסר כי הרקע המסתמן לאירוע הוא פלילי וכי השוטרים פתחו בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה.

זירת הרצח בערערה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

פחות משעה לאחר מכן התרחש אירוע ירי נוסף, הפעם בכפר יאסיף שבצפון. גבר, שזהותו לא ברורה, נורה ונפצע באורח אנוש. גורמי הרפואה פינו אותו במצב אנוש למרכז הרפואי בנהריה, שם נקבע מותו. מהמשטרה נמסר כי "שוטרי מרחב אשר פתחו בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה".

על רקע אירועי הרצח ביממה האחרונה, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יקיים הערכת מצב מיוחדת עם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי. "רק לפני שבוע הוצגה לשר תוכנית חדשה של המשטרה לטיפול בפשיעה ובמעשי הרצח", נמסר מדוברות השר בן גביר. "כמו כן, השר דרש בשבוע שעבר הזרמת כוחות משמעותיים, זאת לצד העובדה שבסוף החודש מצפים השר והמפכ"ל לאישור תקציב המדינה שייתן תקציב שיא למשטרה ויביא לשוטרים כלים לטיפול בפשיעה".