דניאלה מזור, חברתה של דריה לייטל שלפי החשד נרצחה בידי בעלה ג'וסיה דניאל לייטל, התראיינה הערב (שישי) ל"שישי בחמש", וסיפרה על הרגע שבו שמעה ידיעה על הרצח – ועל התקווה כי מדובר במישהי אחרת. "אני מכירה אותה בתור דאשה, לא בתור דריה, בגלל זה קיוויתי שזו לא היא. נסעתי אליה הביתה כי היא לא ענתה לי – ואז הגעתי וראיתי משטרה".

רק אתמול נפגשו השתיים. דניאלה הודתה כי על אף שידעה שהקשר לא טוב – היא לא שיערה שמשהו כזה עלול להתרחש. "הייתה שם מצוקה, היה שם קושי, ייאוש. בעיקר אמירות שלה שהוא לא מוכן לעשות משהו כדי לשפר את המצב. היא הבינה שמגיע לה חיים טובים, אז היא התחילה לתכנן את החיים הטובים האלה – לעבור אולי למקום אחר, להתחיל מאפס. אמרתי לה שכולנו איתה, כי בשביל זה יש חברות, אבל לא זיהיתי, כמו שכנראה היא לא זיהתה. זה לא משבר, זה לא חציית גבול, זה הפשע הכי נוראי, הכי מזעזע".

האשה שנרצחה בחיפה
דריה לייטל

דניאלה הכירה את הבעל בן ה-35, שלפי החשד חנק את דריה, היכה בה עם פטיש והתקשר למשטרה לדווח על מעשיו. היא סיפרה כי לא ידעה שהוא אלים, והוסיפה: "היא כן דיברה איתי על זה שמאוד מאוד קשה לה. יש סטראוטיפ של 'איך רוצח אמור להיראות', אבל זה יכול להיות כל אחד. וכשדבר כזה קורה מתחת לבית שלנו, אצל חברה, את אומרת לעצמך 'אז מי מוגן בסופו של דבר'. מה עלינו כחברה לעשות כדי לשנות מציאות שכזו, שהיא לא תקינה בשום צורה. זה מזעזע".

לבני הזוג 3 בנות, בגילי 3, 7 ו-8, שישנו בעת הרצח בחדרים הסמוכים. "עדיין לא פגשתי אותן", סיפרה דניאלה. "עוד מעט אני אסע אליהן, הן אצל ההורים שלו. הן הכי צריכות אותנו בעולם עכשיו. דאשה אישה מדהימה, אחת הנשים הטובות שהכרתי. הבנות היו בשבילה הכול. אני חושבת שאולי חלק מזה שהיא נשארה שם זה כי היא רצתה שהן יגדלו לצד אבא. היא חשבה שאולי יהיה לזה תקווה".

מעצרו של הבעל החשוד הוארך עד ליום חמישי. עו"ד נאג'י עמאר, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד, אמר: "מדובר באירוע טרגי. הבעל משתף פעולה עם החוקרים. אנו נמתין שהמשטרה תסיים את החקירה".