טענה שהאוכל לא כשר - והציתה את המסעדה: כתב אישום הוגש אתמול (רביעי) נגד תושבת הקריות, בשנות ה-30 לחייה, בגין ביצוע ריסוס כתובות נאצה והצתה של מסעדת בשרים בקריית ים לעיני הבעלים - כנקמה על כך שלכאורה מוגש במקום אוכל לא כשר.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, האישה הגיעה למסעדה בקריות וטענה כי המנות המוצעות בתפריט לא כשרות. בתגובה לכך, הבעלים שלל את דבריה ועל כן זו השתכנעה והזמינה מנת צ'יפס. אולם, שעות לאחר מכן התברר כי הנאשמת לא הייתה מרוצה מהמנה שקיבלה והחליטה לעשות מעשה נגד המקום, שלטענתה "לא כשר". בשעת ערב הצטיידה האישה בדלי צבע והחלה לרסס כתובות נאצה כדוגמת "לא כשר", "טרף", ו-"תועבה", וכל זאת לעיני הלקוחות שנכחו במקום והבעלים שביקש ממנה לעזוב.

האישה, מצידה, זעמה על תגובתו ואיימה: "אני אעשה את זה אחר כך כשיהיה סגור". האיום התממש עוד באותו היום - היא בחרה להצית את המסעדה כולה בגין האוכל המוגש בה. כך, סמוך לשעה 20:00 בערב, בעת שהבעלים נערך לסגירת המסעדה, הצטיידה הנאשמת בחומרי בעירה והחלה להצית את המקום לעיני לקוחות וחרף העובדה שהבעלים שוהה בתוך העסק.

הצתת בית הקפה כי ״האוכל לא כשר״, קרית ים
הצתת בית הקפה כי ״האוכל לא כשר״, קריית ים

תוך דקות אחדות התפשטה האש, והמנהל נס על נפשו מהלהבות על מנת שלא להיפגע. כפי שניתן לראות בתיעוד שהגיע לידי N12, המנהל הצליח לברוח מהמקום לנגד עיניה של המציתה, אך נגרמו לו חבלות בגופו בעקבות האש שחדרה לעסק.

עם היוודע האירוע, נפתחה חקירה בתחנת משטרת זבולון והמציתה הובאה לחקירה. לאחריה, הוארך מעצרה מעת לעת. במקביל, נאספו ראיות רבות וכתב אישום הוגש נגדה לבית המשפט המחוזי בחיפה בגין איומים, הצתה, היזק בזדון ותקיפה חמורה.

עו״ד תומר נווה, מייצג את החשודה בהצתה
עו"ד תומר רווה

סנגורה, עורך הדין תומר נווה, מסר ל-N12: "כתב אישום הוגש זה עתה ובעת שיתקבלו חומרי החקירה - נגיב בצורה סדורה בבית המשפט".