חשד לחיסול נוסף בעיר לוד - בהפרש של שעות: אחמד אבו חמד, בן 37, נורה למוות מטווח אפס אמש (רביעי) על ידי אלמונים. אירוע האלימות התרחש לאחר שנהרג גבר בפיצוץ מטען שהונח בג'יפ - שעות ספורות קודם לכן. המשטרה הודיעה כי בסיום הסריקות ובחינת זירת הפיצוץ, היא הצליחה לאתר את פריט האמל"ח שגרם לפיצוץ הרכב. 

בעקבות אירועי האלימות, הוועדה העממית של ערביי לוד הכריזה על שביתה מחר בכל העסקים שבבעלות ערבים בעיר. בנוסף, התושבים צפויים להפגין ב-3 מוקדים בעיר: ליד תחנת המשטרה, בסמוך לקניון בעיר ובשכונת הרכבת.

סגן מפקד תחנת המשטרה, רפ"ק שי עדרי אמר: "משטרת לוד פתחה בחקירה בעקבות דיווח שהתקבל הערב על ירי לעבר אדם ברחוב החלוץ בעיר. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום הבחינו באדם כבן 30, תושב העיר, והוא סובל מפציעות ירי. צוותי מד"א שהגיעו למקום ניסו לבצע פעולות החייאה בקורבן, ובסיומן קבעו את מותו. החקירה בתחילתה. אנחנו עסוקים בסריקות נרחבות לאיתור החשודים".

חובש רפואת חירום מיחידת האופנועים של מד"א, מנדי אמיתי, סיפר לאחר שהגיע למקום הירי: "כשהגענו הפצוע שכב על המדרכה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו".

ההערכה היא כי הרקע של פיצוץ הרכב הוא פלילי, והחקירה עדיין נמשכת. שוטרים הגיעו למקום לאחר שקיבלו דיווח על שמיעת קול נפץ מרכב בעיר. צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את הגבר לכוד ברכב, ולאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. זהותו של הקורבן, עומר שעבאן, מוכרת למשטרה. במשטרה בודקים האם יש קשר בין שני מקרי הרצח.

הצעיר שחוסל בפיצוץ רכב בלוד-עומר שעבאן
הצעיר שחוסל בפיצוץ רכב בלוד, עומר שעבאן

פרמדיקים של מד"א משה גלבשטיין ומיכאל דור סיפרו: "היינו ברחוב סמוך כששמענו פיצוץ חזק, ראינו עשן ורצנו למקום. הייתה המולה רבה וכוחות הכיבוי פעלו לכבות את הרכב שעלה באש. כשהתאפשר התקרבנו לרכב ולצערנו אותר גבר ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו".