דריה לייטל בת ה-31 היא האישה שנמצאה הבוקר (שישי) מחוסרת הכרה בביתה שברחוב דרך הים בחיפה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום מצאו אותה ללא סימני חיים, וקבעו את מותה. אביה אמר ל-N12: "היא רצתה להיפרד ממנו והוא רצח אותה, אין לי בת עכשיו".

בעלה, ג'וסיה דניאל לייטל כבן 35, נעצר בחשד לרצח לאחר שככל הנראה חנק אותה, היכה בה עם פטיש והתקשר למשטרה לדווח על המעשים. מעצרו הוארך בשישה ימים. לבני הזוג 3 בנות, בגילי 3, 7 ו-8, שישנו באותה העת בחדרים הסמוכים. כוחות המשטרה הוציאו אותן ממיטותיהם. נגד הבעל הוגש כתב אישום בגין איומים - התיק בעניינו מתנהל בבית המשפט.

אישה נמצאה ללא רוח חיים בביתה בחיפה
זירת הרצח בחיפה
ג'וסיה דניאל לייטל, בעלה של דריה לייטל שחשוד ברצחה (צילום: פייסבוק)
ג'וסיה דניאל לייטל, בעלה של דריה לייטל שחשוד ברצחה | צילום: פייסבוק

יוסי אטיאס, קצין אגף חקירות ומודיעין חיפה, אמר: "היום בשעות הבוקר התקבל טלפון למוקד 100 של המשטרה. השיחה עסקה במקרה מוות בדירה ברחוב דרך הים בעיר. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בגופה וכאשר כוחות מד"א הגיעו למקום, הם ביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מוות. הבעל נעצר והובא לחקירה. יש לנו אירוע אחד עם בני המשפחה, משנת 2021 - תיק שהוגש בו כתב אישום ומתנהל היום בבית המשפט".

עו"ד נאג'י עמאר, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח אשתו, אמר: "מדובר באירוע טרגי. הבעל משתף פעולה עם החוקרים. אנו נמתין שהמשטרה תסיים את החקירה". מעצרו הוארך עד יום חמישי.

 

 

 

פרמדיק מד"א שחר עטיאס סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה ונכנסנו לדירה. האישה הייתה מחוסרת הכרה עם חבלות בגופה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

אנטואן אביה של דריה, סיפר: "אני לא מצליח להבין מה קרה לבת שלי. הגיעו שוטרים בבוקר ואמרו לי 'רצחו את הבת שלך'. היא לא אמרה לי שיש אלימות. היא רצתה להיפרד ממנו ובגלל זה רצח אותה. אין לי בת עכשיו, זה נורא".

עו"ד רפי אסדי, שייצג את הבעל החשוד בתיק האיומים, סיפר ל-N12: "אני מייצג אותו בתיק שמתנהל כעת בבית משפט השלום בחיפה בגין איומים ותקיפת בת זוג. הוא הודה במעשים שלו וביקש שלא להרשיע אותו כי שיקם את יחסיו עם אשתו ועבר יחד איתה טיפול זוגי. הוא אפילו נגמל מאלכוהול כדי לשקם את יחסיו עם אשתו".

עו"ד רפי אסדי
עו"ד רפי אסדי

"הבוקר קיבלתי את הבשורה המרה הזאת, ואני לא מאמין כי שניהם היו אצלי במשרד וחשבתי שהם עוברים שיקום ביחד ושהיא סולחת לו על כל מה שעשה בעבר", אמר עו"ד אסדי. 

ראש מנהל הרווחה בחיפה מאירה קיפרמן אמרה כי  בני הזוג הופנו בשנת 2021 לשירותי הרווחה בעקבות "משבר זוגי". "בעקבות הפנייה טופלו בני הזוג במהלך אותה השנה על ידי שירותי הרווחה במספר מישורים", הוסיפה. "מיד עם היודע הרצח יצא צוות של עובדים סוציאליים והשירות הפסיכולוגי למקום על מנת לדאוג לשלום הילדים בשיתוף עם המשפחה המורחבת. שירותי הרווחה ימשיכו לסייע ולתמוך בילדים ובמשפחה ככל שיידרש".

"מזועזע מרצח אכזרי נוסף של אישה, אם ל-3 בנות ,בביתה, ע"י בן זוגה", אמר שר המשפטים לשעבר גדעון סער . "זהו הרצח השישי מתחילת השנה. אני קורא לוועדת השרים לחקיקה לאשר בישיבתה מחרתיים את הצעת החוק שלי לאזיק אלקטרוני לאכיפת צווי הרחקה במקרי מסוכנות קשים. עבודת המטה ליישומה כבר הושלמה. בכוחה להציל חיים. אנא אל תעמדו מנגד!".

לרה צינמן, יו"ר ארגון משפחות נרצחים ונרצחות: "בזמן שהממשלה מונעת חקיקת חוק איזוק אלקטרוני, בזמן שהיא אינה מקדמת את כל התוכניות הקיימות למניעת רצח נשים - שוב אישה נרצחה. מדובר ברצח השישי של אישה בתוך חודש. מדובר בזילות בלתי נסלחת בחיי נשים וילדים הנותרים יתומים מאם. גם הפעם הוגשה תלונה, וגם הפעם דבר לא נעשה כדי להגן על האישה. ליבנו כואב על אישה בת 31 שנרצחה בעת שילדיה ישנו בחדר הסמוך וקמו לבוקר בו איבדו את אימם ולא יראו עוד את אביהם".

אישה נמצאה מחוסרת הכרה בבית בחיפה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הזירה בחיפה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בתגובה: ״אנחנו בגל טרור נגד נשים - הממשלה דואגת רק לעצמה ודוחה חקיקה שנועדה להגן עליהן. גל הטרור נגד נשים נמשך והממשלה בתגובה דוחה חקיקה שנועדה להגן עליהן, רק על עצמם הם יודעים להגן. אפשר ללמוד משהו על סדר העדיפויות של הממשלה הזאת מהחוקים שחקיקתם מואצת לעומת החוקים שנדחים - רק השבוע הוחלט בממשלה בפעם המי יודע כמה לדחות בחודשים רבים את הדיון בהמשך תהליך חקיקת חוק הפיקוח האלקטרוני, וזו רק דוגמה אחת. מה עוד צריכים בממשלה בכדי להבין שמדובר בהצלת חיים? הכתובת כתובה בדם של נשים על הקיר".

הדס דניאלי ילין, מנכ"לית שדולת הנשים: "עד מתי נקום לבשורות קשות על רצח אישה על ידי בן זוגה. יש איך למנוע את הרצח הבא. זה כבר לא אירוע יחיד, זו מגפה וככזו חייבים לפעול בכל החזיתות כדי לעצור אותה. על שולחן הממשלה מונחת הצעת החוק לפיקוח אלקטורני שתאפשר לגורמי אכיפת החוק לאתר ולעצור גברים אלימים שמאיימים לפגוע בנשים. ביום ראשון הקרוב תעלה ההצעה להצבעה אחרי שנדחתה בשבוע שעבר. אנו קוראות לכם שרי הממשלה, אעבירו אותה ומהר. אפשר להציל את האישה הבאה".