תושב מודיעין בשנות ה-60 לחייו עוכב לחקירה היום (שבת) בחשד שריסס את הכתובת "יריב לוין אויב העם" מחוץ לביתו של שר המשפטים במודיעין, בעת שהוא יושב שבעה על אביו, פרופ' אריה לוין, שהלך לעולמו בגיל 85. 

ביתו של השר הפך לאחד ממוקדי המחאה נגד המהפכה המשפטית, ומארגני ההפגנות כינו אותו "אדריכל הדיקטטורה" בהזמנה שהפיצו למוחים. השבוע ההפגנות הללו נעצרו בעקבות מותו של אביו, פרופ' לוין, חתן פרס ישראל, שהלך לעולמו בתחילת השבוע. למרות זאת, אלמוני בחר שלא לעצור את המחאה וריסס מחוץ לביתו של שר המשפטים "יריב לוין אויב העם", וכעת אותר ועוכב לחקירה.

שר המשפטים יריב לוין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
שר המשפטים יריב לוין, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' אריה לוין (צילום: האוניברסיטה העברית)
פרופ' אריה לוין, אביו של השר | צילום: האוניברסיטה העברית

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם מוקדם יותר בשעות הצוהריים תגובה, שבה כתב כי הוא "מגנה בתוקף את ריסוס כתובת הנאצה נגד השר יריב לוין בזמן שהוא יושב שבעה, את ההתקפה האלימה נגד השר ניר ברקת בעת שהיה באירוע פוליטי ואת הקריאות לרצח נגד יו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן. אני מצפה מהמשטרה ומהפרקליטות לפעול מיד ובכל העוצמה נגד גילויי ההסתה והאלימות הללו".

רה"מ נתניהו ויריב לוין במליאת הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
רה"מ נתניהו ויריב לוין במליאת הכנסת, ארכיון | צילום: ערוץ הכנסת

במקביל לאירוע הגרפיטי, עוכב לחקירה תושב השרון כבן 70 שתועד בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות מתבטא בצורה אלימה בין היתר כלפי ראש הממשלה. "יש שם ביבי מטומטם שמה שחשוב לו זה הוא ואישתו ושל הילד המפגר שלו. צריך להרוג אותם", אמר. הוא עוכב בחשד לעבירות איומים ובמשטרה בחנו את הרקע והנסיבות. בסיומה של החקירה הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.