הרצח שהיה יכול להימנע: יומיים לאחר שדריה לייטל ז"ל נרצחה בביתה בחיפה, מתברר כי כבר לפני שנתיים נדלקה נורת אזהרה. כפי שפרסמנו אמש (ראשון) ב"המהדורה המרכזית", דריה הגישה נגד בעלה החשוד ברצח, ג'וסיה דניאל, תלונה למשטרה בגין תקיפה סתם, איומים והיזק לרכוש במזיד לפני כשנתיים, בחודש יולי 2021. זאת, לאחר שהתפתח ביניהם ויכוח, ובמהלכו הוא השליך קערת פלסטיק על הרצפה - ואף איים על חייה לעיני ילדותיהם. 

כפי שנכתב אז בכתב האישום, ג'וסיה אחז בצווארה של דריה, משיך אותה ואיים: "אני ממש רוצה להרוג אותך, יש לך מזל שהבנות פה". כל זאת, כשדריה מחזיקה בידה את בתם התינוקת. דריה אף תיעדה את הוויכוח ביניהם, מה שהוביל אותו לקחת את הטלפון הנייד שלה - ולהטיח אותו על הרצפה. 

"התחיל בנינו ויכוח מילולי", סיפרה דריה בעדותה במשטרה. "הוא זרק קערה פלסטיק על הקיר. בת השנה וחצי באה אליי, לקחתי אותה על הידיים שלי. דניאל נעמד מולי, תפס אותי בצוואר, בעורף הוא תופס אותי, ומשך אותי אליו". בנוסף, במהלך חקירתה, דריה הבהירה שוב ושוב כי היא אינה מעוניינת להתלונן נגד בעלה על מעשי אלימות מהעבר: "אנחנו בהנליך של טיפול, אני רוצה לתת לו את המרחב לטפל בעצמו".

 

בחיקרתו במשטרה, ג'וסיה דניאל לייטל הביע חרטה על התנהגותו, ואף טען בפני השוטרים כי הוא לא מעוניין לפגוע באשתו: "אני לא מרוצה מההתנהגות שלי, ואני כן מתכוון לשנות את דפוסי ההתנהגות שלי בעתיד. הלוואי וכל הדבר הזה לא היה קורה - אין לי שום כוונה להרוג את אשתי".\

ראפת אסדי, פרקליטו של החשוד ברצח מתיק התקיפה
ראפת אסדי, פרקליטו של החשוד ברצח מתיק התקיפה

נציין, כי גורמי שירות המבחן התרשמו מהחרטה הכנה של ג'וסיה, וקבעו שהוא מכיר בפגיעה שהסב לאישתו. כמו כן, הם קבעו שיש מסוכנות, אבל ניתן להתמודד איתה באמצעות הליך שיקומי בפיקוח. דריה הייתה סטודנטית לפסיכולוגיה ופילוסופיה. היא ובעלה השתייכו לקהילת "היהודים המשיחיים", שבקהילה זו מתנגדים נחרצות להליך גירושין.

דריה לייטל בת ה-31, נמצאה ביום שישי מחוסרת הכרה בביתה שברחוב דרך הים בחיפה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום מצאו אותה ללא סימני חיים, ונאלצו לקבוע את מותה. אביה אמר ל-N12: "היא רצתה להיפרד ממנו והוא רצח אותה, אין לי בת עכשיו".

בעלה, ג'וסיה דניאל לייטל כבן 35, נעצר בחשד לרצח לאחר שככל הנראה חנק אותה, היכה בה עם פטיש - והתקשר למשטרה לדווח על המעשים.  לבני הזוג 3 בנות, בגילי 3, 7 ו-8, שישנו באותה העת בחדרים הסמוכים. כוחות המשטרה הוציאו אותן ממיטותיהם. נגד הבעל הוגש כתב אישום בגין איומים - התיק בעניינו מתנהל בבית המשפט.