בתום מצוד נרחב עצרה המשטרה אמש (שני) ארבעה תושבי רמלה בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בחיסול ראש משפחת הפשע בני שלמה - 3 מהעצורים חשודים ברצח ואדם נוסף חשוד בסיוע. בית משפט השלום באשקלון האריך היום (שלישי) את מעצרם של שלושת החשודים המרכזיים ב-6 ימים, מעצרו של חשוד נוסף הוארך ב-4 ימים. 

מהחקירה עולה כי החשוד המרכזי ברצח - הוא סטודנט לרפואה שנעצר בנתב"ג. בחקירתו הוא מסר לחוקרים כי אינו מבין למה מתנפלים עליו, וכי אין לו שום קשר לחיסול. לדבריו, לפני 3 ימים היה אמור לטוס - אך הטיסה בוטלה בעקבות אדם שעישן במטוס. עוד עולה כי שני חשודים נוספים שהו איתו ברכב, ואדם נוסף סייע מבלי שהיה איתם במקום.

החשודים, כך על פי מקורבים לחקירה, אמנם גרים בשכונת ג'ואריש - אך אינם משתייכים למשפחת ג'רושי. מדובר במשפחה גדולה אחרת, שבשלב זה לא ניתן לפרסם את שמה.

עו"ד אור בראוז, עו"ד נדיר בראנסי ועו"ד יוסי אשכנזי המייצגים את החשודים מסרו ל-N12: "מרשינו מכחישים בתוקף את החשדות החמורים נגדם. הסטודנט לרפואה נעצר בנתב"ג דקות ספורות לפני שעלה על טיסה לרומניה. ביחידה החוקרת (ימ"ר לכיש) טוענים שיש להם ממצאים פורנזיים, אולם עד כה לא הוצגו לנו שום ראיות". יש לציין כי לסטונדט לרפואה אין הרשעות קודמות.

צו איסור פרסום הוטל על שמות החשודים, המשתייכים לשתי משפחות שונות המתגוררות בשכונת ג'ואריש שברמלה. חלק מהחשודים מכחישים שיש קשר ביניהם למשפחת ג'רושי, אולם ביחידה החוקרת עדיין קיים החשד כי הם פעלו בשליחות המשפחה. מקורב לחקירה אמר ל-N12: "כשנוח לחשודים הם עונים על שאלות, אבל בשאלות הקשות הם בוחרים לשמור על זכות השתיקה". 

בני שלמה, שהיה בין היעדים המרכזיים של המשטרה, נרצח אתמול בצוהריים ביריות בתחנת דלק בדרך השבעה ליד היישוב אזור – למרות אבטחה כבדה סביבו ולמרות שהמשטרה הזהירה אותו. בנוסף, איש מארגונו שהיה עמו נפצע קשה ומאושפז כעת בבית החולים וולפסון בחולון. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה של תחנת הדלק נראים שני מתנקשים יוצאים מרכב לבן ויורים לעבר רכב מסחרי שעמד במקום. שלמה ושותפו החלו להימלט לעבר הכביש הראשי, כביש 44, כשהיורים רודפים אחריהם. בשלב זה, שוטר שהיה במקרה במקום בזמן החיסול החל במרדף אחר החשודים – שהשתלטו על רכב בצומת חולון ונמלטו. 

בתום מצוד נרחב של שוטרי מרחב לכיש ויחידות מיוחדות של המשטרה, שלושה מהם נעצרו באזור גדרה בזמן ששהו ברכב וחשוד נוסף אותר בנמל התעופה בן-גוריון.