ג' היא צעירה חרדית מירושלים, בקושי בת 21, שגדלה בקהילה סגורה בלונדון. לפני מספר חודשים רצתה להתייעץ עם רב בענייני הלכה, והוריה שלחו אותה אל אחד הרבנים החשובים והמשפיעים שם – הרב חיים הלפרין בן ה-64, שלדבריה, הטריד אותה מינית.

"הוא פתח את הדלת ואמר לי לשבת ואז נעל את הדלת. הופתעתי – כי לפי ההלכה אסור לעשות זאת בגלל ייחוד. אבל חשבתי שבגלל שהוא רב, הוא יודע מה הוא עושה", סיפרה ג'. "הוא ישב מאוד קרוב אליי, אז זזתי, והוא התקרב שוב. ואז הוא התחיל לגעת בשרירי הרגליים שלי, ועלה במעלה הירך שלי. קפאתי והתנתקתי ממה שקורה. רעדתי, ואז הוא עזב. זה היה ממש מעוות".

"כשסיימנו את השיחה הוא חיבק אותי, חיבוק צמוד. יד אחת הייתה סביבי והיד השנייה ליטפה חלקים בגוף שלי. הייתי מבולבלת כל כך", הוסיפה ג', שמאז המפגש הטראומטי חזרה לארץ. אך גם פה זה לא פסק - והרב המשיך להטריד אותה בשיחות טלפון בלתי פוסקות. 

ג', צעירה שלדבריה הוטרדה מינית בידי הרב הלפרין
ג', צעירה שלדבריה הוטרדה מינית בידי הרב הלפרין

בשיחת טלפון שקיים הרב הלפרין עם ג' הוא אמר לה את הדברים הבאים: "את רוצה שאבוא איתך למיטה? יש לך עיניים יפות. כשבאת לכאן בפעם הראשונה היממת אותי. אני לא יכול לשכוח כשאחזתי בך לכמה רגעים, כמה חזק זה היה. אני יכול לתת לך הרבה אהבה כי אני אוהב אותך".

"את מרגישה אותי כשאני אוחז בך? כן, אני אוחז בך... צמוד מאוד אליי", המשיך הרב. "הלוואי שהיית באה לכאן... אני אבוא קודם אלייך. את רוצה שאתכרבל איתך בחוזקה? את רוצה לנסות את זה עכשיו? אני אעסה אותך. אני אאחוז בך חזק".

הרב חיים הלפרין
הרב חיים הלפרין

בדיקה בארכיון מעלה שכבר בשנת 2013 המשטרה בלונדון עצרה את הרב חיים הלפרין בחשד שתקף מינית מספר צעירות, אבל התיק נסגר אחרי שהופעל עליהן לחץ שלא למסור עדות. לפני כשבועיים הגיע הרב לישראל וניסה להפגש עם ג'. "לא רציתי ללכת כי ידעתי שאם אלך הוא ב-99% יאנוס אותי ויתעלל בי", סיפרה.

אלעד שמחיוף ביקר בבית הרב בלונדון, אך הלפרין הסתגר בפנים וסירב להגיב, לפחות עד הבוקר, כשהבין שההקלטות ישודרו. "קוראים לזה ביידיש סיפורי מעשיות. איך יודעים שזה הקול שלי? אני יכול לזייף קולות של הרבה אנשים. זה סיפור מומצא. אני מכחיש את זה לחלוטין", טען הרב.