עדות חדשה - מול המצלמות: מתלוננת נוספת נגד סוכן הדוגמניות לשעבר, שי אביטל, שעצור כרגע בהולנד ועד כה הוגשו נגדו כ-30 תלונות. הצעירה הישראלית טענה בריאיון מיוחד שפרסמנו אמש (שישי) ב"אולפן שישי" כי אביטל הטריד אותה פיזית ומילולית במשך שנים. 

"כבר בדרך לאודישן הוא שם לי יד על הירך"

 איפה הוא פגש אותך? איך התחיל הקשר שלך איתו?

"הוא פנה אליי בפייסבוק ב-2008. הוא שאל אותי אם אני בסוכנות (דוגמנות)".

החמיא לך?

"זו תקופה של מלחמה כזה באיך שאני נראית וגיל ההתבגרות, אז זה החמיא לי. ובאחת הפעמים כשהייתי במשרד הוא אמר שיש לו עכשיו ברגע זה אודישן שמתקיים ליד, ושהוא יקפיץ אותי לאודישן. כבר בדרך הוא שם לי יד על הירך. הזזתי לו את היד. אמרתי לו שיש לי חבר ואני לא מעוניינת".

"הוא אמר לי: 'תעזבי את חבר שלך, תבואי אליי ואני אראה לך מה זה גבר אמיתי'", המשיכה הצעירה לספר. "הייתי בת 17, 17 וחצי. פשוט טרקתי את הדלת, הלכתי לאודישן והמשכתי בשלי. ומאז זה פשוט הגיע להודעות חוזרות: 'אני אראה לך מה זה גבר אמיתי. את מסתובבת עם ילדים'".

"שתינו צ'ייסרים והוא חפן לי את הישבן"

"אחרי המקרה התגייסתי והיה קצת נתק בתקשורת. קצת לקראת שחרור התחלתי לצאת למסיבות בתל אביב. באחת המסיבות הוא ראה אותי עם חברה, וסימן לי לבוא לשתות צ'ייסרים. היה לידו זמר מפורסם".

 איזה זמר?

"איל גולן. אני וחברה שלי שתינו איתם צ'ייסרים - ואז הוא חפן לי את הישבן. הזזתי לו את היד והמשכתי הלאה. שנה אחרי זה כבר השתחררתי מהצבא. נסעתי לאילת כחלק ממסיבת השחרור. הוא ראה אותי במסיבה, חיבק אותי, כל הזמן כזה נשיקות בלחי. הוא חופן, יש לו נטייה שהוא חופן את הצוואר, חופן את הצוואר וחיבוק ומתקרב לאוזן".

"לאחר מכן, הוא שלח לי הודעה: 'יש אצלי בחדר מסיבה, בואי תעלי'. עליתי לחדר, לא היה אף אחד. התיישבתי לידו. הוא התחיל לדבר איתי. הוא אומר לי כמה אנחנו צריכים להיות ביחד, שאני צריכה להבין את זה, שזה הגורל שלנו, שנועדנו להיות ביחד. ואז הוא מתקרב אליי ומנשק אותי. התרחקתי, הרחקתי אותו ממני - וברחתי מהחדר".

שי אביטל (צילום: מתוך חשיפה עם חיים אתגר, באדיבות קסטינה תקשורת)
סוכן הדוגמניות שי אביטל | צילום: מתוך חשיפה עם חיים אתגר, באדיבות קסטינה תקשורת

 "היו כל מיני מקרים שהוא היה מושך לי בקוקו - או תופס לי בישבן"

"יצאתי הרבה למסיבות בתל אביב, גם עבדתי במועדונים, מלצרתי. והיו כל מיני מקרים שהוא היה רואה אותי או שמושך לי בקוקו או שתופס לי בישבן. המשכתי, פשוט כזה אמרתי: 'זה כלום, אני אמשיך הלאה'. ב-2014 כבר למדתי בבינתחומי. נסעתי סוף שבוע לאילת - מסיבות, אלכוהול, שמש".

"אני זוכרת שבאיזשהו שלב התעלפתי בחדר. חברים שלי ממסלול הלימודים הרימו אותי למקלחת. חברה שלי אחרת קילחה אותי, ניקתה אותי, השכיבה אותי במיטה עם מגבת. ואיכשהו אני מתעוררת מתחת לפוך כשהוא יושב על הצד של המיטה - והפה שלו בפה שלי, הלשון שלו בפה שלי, שהוא מנשק אותי".

"באותו הרגע אני לא מבינה מה קורה. אני אומרת לו: 'לך מפה, אני לא רוצה אותך כאן. אני לא מרגישה טוב'. חברות שלי הוציאו אותו מהחדר. עכשיו בין לבין יש מלא הודעות, עוד פעם. 'תעשי טבלאות של כל האנשים שיצאת איתם', 'למי נתת בחינם עד היום?', 'את שרמוטה, את מתפרפרת', 'חיי הלילה הרסו אותך'".

"אני יודעת שהוא מנצל את הסוכנות שלו ואת המעמד שלו"

"באחת הפעמים אני זוכרת שאפילו כתבתי לו: 'אני לא מוכנה לשכב איתך בשביל להתקדם. אני לא מעוניינת'.  אני יודעת שהוא מנצל את הסוכנות בשביל זה ואת המעמד שלו. ואז הגיע אילת הבינתחומי עוד פעם. פשוט יצאתי מהמעלית עם חברה שלי - והוא תופס אותי, מלקק לי את האוזן ואומר לי, מול כולם, בלי בושה: 'איך בא לי ל***ן אותך עכשיו'".

 "אני וחברה שלי עומדות, מסתכלות אחת על השנייה בהלם, מה הרגע יצא לו מהפה, המומות, וממשיכות בשלנו. אני אומרת: די, הבן אדם פסיכופת. זה היה ב-2015".

צילומי מסך משיחות לכאורה עם שי אביטל

צילומי מסך משיחות לכאורה עם שי אביטל

צילומי מסך משיחות לכאורה עם שי אביטל

"או שהוא אונס אותי או שאני מנסה לצאת מזה"

בנוסף, המתלוננת טוענת כי אביטל תקף אותה כשהיו במלון בניו יורק. "אוקטובר 2018, אני נוסעת לניו יורק עם חברה לאיזשהו פסטיבל", סיפרה. "אני מקבלת ממנו הודעה בנוסח 'מתי כבר'. אני אומרת לו: 'מתי מה?'. הוא אומר לי: 'מתי כבר ניפגש?'. אז אמרתי לו: 'זה לא יקרה, אני בניו יורק'".

"כל פעם מצאתי תירוצים אחרים למה לא להיפגש איתו. הוא אמר לי: 'וואלה, אני גם פה'. זה היה שבוע האופנה בניו יורק, של הכלות, עם תצוגת האופנה של ברטה ונטע אלחמיסטר. ואז הוא שלח לי: 'בואי תצטרפי אלינו לארוחה' - באחת המסעדות שם".

"למוחרת בבוקר הוא עוד פעם דיבר איתי ואמרתי, אני אתן לו קצת קרדיט. לא יכול להיות שבן אדם כל כך עקשן, כל כך הרבה שנים. זה כבר עשר שנים מהיום שהכרנו. הסכמתי להיפגש איתו לצוהריים. הוא לקח אותי למסעדה של חבר'ה ישראלים והיו שם עוד אנשים מסביב".

"הייתה שם עוד דוגמנית צעירה והבנים של הבעלים של המסעדה. ומשם כולנו המשכנו ביחד לרוף-טופ שהיה במלון שהוא נמצא בו, שהוא ישן בו. ובכניסה מול כולם הוא אומר לי שהוא שכח משהו בחדר ושאני אעלה איתו לחדר. זה העמיד אותי במצב לא נעים, אני לא מכירה שם אף אחד. חשבתי מה כבר יכול לקרות? באתי לארוחת צוהריים תמימה".

שי אביטל נעצר באמסטרדם (צילום: הפקות שב"ס)
מעצרו של שי אביטל באמסטרדם | צילום: הפקות שב"ס

"אז עליתי איתו לחדר - ואז ראיתי מלא מזוודות פתוחות עם בגדים של בנות ולא הבנתי מה קורה שם. הוא אמר שאלה מזוודות של נטע (אלחמיסטר), ושהיא והחברה שלה עשו בלגן ויצאו להצטלם בעיר. משהו לא התחבר לי, איך זה יכול להיות שזה החדר שלהן או המזוודות שלהן. איך יש לו גישה לשם, איפה המזוודה שלו? אם יש מזוודה, אין מזוודה". 

"הוא נכנס לשירותים, יצא החוצה. הוא מנשק אותי, דוחף לי יד למכנסיים ואצבעות. ואני מוציאה את היד החוצה ומתחילה להריץ לעצמי סרטים בראש - 'מה עכשיו, אם אני מתנגדת איך אני יוצאת מפה?'. זה או שהוא אונס אותי או שאני מנסה לצאת מזה בנונשלנטיות, בצורה שהיא תכבד את עצמי ולא תפגע בי גם".

"דחף אותי לרצפה על הברכיים - ופתח את האבזם של החגורה"

"שאלתי אותו אם יש לו קונדום, הוא אמר שלא. 'תסמכי עליי, אני נקי', הוא אמר לי. אמרתי לו: 'אני לא רוצה, אני לא מוכנה לשכב איתך, אני לא רוצה להיות פה, אני רוצה ללכת'. הוא פשוט דחף אותי לרצפה, הוא הוריד אותי לרצפה על הברכיים, פתח את האבזם של החגורה והמכנסיים, לקח את הראש שלי עליו והכריח אותי לבצע בו מין אוראלי".

"ניסיתי למשוך את עצמי אבל הוא החזיק אותי חזק, לא יכולתי לזוז. כשהוא סיים הוא טפח לי על השכם ואמר 'היה שווה לחכות לך כל השנים האלה'. סגר את המכנסיים ויצא מהחדר. ואני לא יודעת מה לעשות - ללכת איתו, לא ללכת איתו. לא ידעתי איך זה ייראה. בסוף הלכתי אחריו".

"הגעתי לבר, נתנו לי עוד כוס של קוקטייל, ואחת מהבנות שהייתה שם שאלה אותי אם הכול בסדר ואיך אנחנו מכירים, אם אני בטוחה שהכול בסדר. כנראה שהיא ראתה שמשהו לא תקין. ואמרתי לה 'הכול בסדר, אנחנו מכירים מספיק זמן'. הצטלמנו והוא אמר לי 'את סתומה, את לא יודעת לצלם כמו שצריך, אני לא יוצא טוב'. וברגע שהוא אמר לי את המילה 'סתומה' באמת משהו התאפס אצלי ואמרתי אני סתומה, באמת אני לא צריכה להיות פה, אני צריכה לקחת את הרגליים שלי וללכת - והלכתי".

"אני מציגה את עצמי כבחורה מאוד חזקה ולוחמנית - וכשזה נוגע אליו אני כאילו נוצה"

אחרי שהתפוצצה הפרשה ואת הבנת את ההיקף של הנשים שהוא פגע בהן התעוררו איזה נקיפות מצפוןאיזה רגשות אשמה, שהתעוררת מאוחר מדי?

"כן, חד-משמעית. ב-2014 כשהתעוררתי מחוקה מאלכוהול והלשון שלו בפה שלי, נשאלתי בחדר החקירות למה לא עצרתי את זה, למה לא הקשבתי להורים שלי שלא הסכימו לי ללכת לסוכנות, למה לא ניתקתי קשר אחרי שהוא שיקר לי בפעם הראשונה ב-2012 ונישק אותי בלי שהסכמתי".

"זה קונפליקט, כי מצד אחד אני מציגה את עצמי כבחורה מאוד חזקה ולוחמנית, כשזה נוגע אליו אני כאילו נוצה. אני לא מצליחה לדבר, אני לא מצליחה להביע את עצמי, להתנגד. אני כאילו מהופנטת - אני בן אדם אחר לגמרי". 

"התחלתי להבין שהייתי קורבן כל החיים האלה, קרוב ל-13 שנה. מהיום שהכרתי אותו עד היום שיצא התחקיר עברו 13 שנים. הבנתי שלא בא לי להיות בחיים האלה אם זו המטרה שלי, להיות קורבן".

עו"ד אורי קינן
עו"ד אורי קינן, מייצג את המתלוננת

עו"ד אורי קינן, שמייצג את המתלוננת, אמר: "אדם שהתראיין בכל מיני מקומות בתקופה שהוא לא היה בארץ והעיד על עצמו שהוא חף מפשע. אדרבה, מדוע אתה עובר ונודד ממדינה למדינה? מדוע אתה גורר רגליים בבית הדין בהולנד? תתכבד, תגיע לישראל ותמסור את גרסתך".

עו"ד הילה אקרמן
עו"ד הילה אקרמן, מייצגת את המתלוננת

עו"ד הילה אקרמן, שמייצגת גם את המתלוננת אמרה: "ההתנהלות של שי אביטל היא בעלת אופי מאוד בעייתי, לא רק מההיבט של המעשים הקשים והחמורים שהוא ביצע, אלא גם ההתחמקות שלו מחובתו האזרחית והמוסרית להתמודד מול המתלוננות בחקירה - ואנחנו נטפל בעניין גם ברמה הפלילית וגם ברמה האזרחית".

עורכי הדין של שי אביטל מסרו שהם לא היו יכולים לקבל את תגובתו.


לפני מספר חודשים קיבלה המשטרה אישור מהפרקליטות כי יש ריאיות מספיקות נגד אביטל, שיאפשרו לבקש צו מעצר בין-לאומי מהאינטרפול. למשטרה היה ידוע כי הוא נהג לשהות לפרקי זמן קצרים ומדודים במדינות שונות, ובכל פעם כשהרגיש שאינו בטוח - הוא החליף מדינה. חטיבת המודיעין של המשטרה נכנסה לפעולה והחלה בחיפוש אחר מדינה שתתאים לביצוע המעצר - שכן במדינות הקודמות שבהן שהה, ידעה המשטרה כי לא תזכה לשיתוף פעולה.

בתוך כך, בחודש אוגוסט נעצר אביטל מחוץ למסעדה באמסטרדם - בפעילות משותפת של משטרת הולנד וחטיבת המודיעין של משטרת ישראל. עדי ראייה מסרו כי הוא היה מופתע מאוד וחשב בהתחלה שמדובר בבדיחה, אך מיד כשהוא הבין שזה רציני - הוא לא התנגד למעצר והתמסר לשוטרים.

בית המשפט שבו מתקיים דיון הארכת מעצרו של שי אביטל (צילום: מתוך חשיפה עם חיים אתגר, באדיבות קסטינה תקשורת)
בית המשפט שבו התקיים דיון הארכת מעצרו של שי אביטל בהולנד | צילום: מתוך חשיפה עם חיים אתגר, באדיבות קסטינה תקשורת

גורם המקורב לחקירה אומר ל-N12 כי הם "מקווים מאוד שהליך ההסגרה יסתיים במהרה, וכשיוסגר החשוד לישראל אז המשטרה תחקור את כל התלונות. זה שיש 2 תלונות לא אומר שבכך תסתיים הפרשה". גורם במשטרה אמר בעבר כי יש לפחות 6 תלונות בעלות פוטנציאל להבשיל לכתב אישום.

מהמחלקה הבין-לאומית בפרקליטות המדינה נמסר כי בקשת ההסגרה כבר הוגשה לידי הרשויות ההולנדיות, והיא מבוססת על בקשת המעצר הזמני שהוצא נגד אביטל.