החשד לרצח האישה בהרצליה: הותרה לפרסום זהותה של יעל בן אברהם בת ה-68, שנרצחה על פי החשד על ידי בעלה. הבת של בני הזוג נעצרה היום (רביעי) בתום עדותה במשטרה, זאת לאחר מעצרו של האב אמש בחשד לרצח אשתו. המשטרה עצרה את החשודה, לאחר שלפי ההערכות היא עזבה את הבית בסיום המריבה שהסתיימה ברצח. בתום דיון בנושא, החליט בית משפט השלום בעיר להאריך את מעצרה ב-5 ימים.

החשד של השוטרים כנגד הבת: בעת שעזבה את בית המשפחה ראתה את הגופה של אמה ולא הזעיקה עזרה אלא נמלטה. בית המשפט קבע כי "נכון לעת הזו אין חשד סביר לביצוע אקטיבי של פעולת שיבוש החקירה מצדה של הבת, אך עדיין קיים חשד שמרחף מעל לחשודה - התנהגותה ומעשיה באותו בוקר. מה שעוד מעלה חשד, הוא דברים שהיא מסרה למשטרה וסתירות בין גרסתה לבין חומר הראיות, די לכל אלה להעמיד חשד סביר שמספק כי קיימת מעורבות לחשודה".

בחקירתה סיפרה הבת החשודה כי שמעה את הוריה רבים והתקשרה לחברה כדי שתגיע לאסוף אותה משם. "לא רציתי להיות בבית בזמן שהם רבים", הבהירה לחוקרים. היא הוסיפה כי בדרך לביתה של החברה בפתח תקווה, היא קיבלה הודעה בקבוצת הבניין בווטסאפ על אמבולנסים ומשטרות בסביבת הבית. "גיליתי על הרצח של אמא שלי אצל החברה", אמרה הבת, שמיוצגת על ידי עו"ד ניר דוד. "אני פניתי אל המשטרה, הגעתי למסור עדות ונעצרתי".

זירת הרצח בהרצליה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הרצח בהרצליה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בן אברהם נמצאה אמש מחוסרת הכרה בביתה בהרצליה. צוותי מד"א שהגיעו למקום ראו כי היא ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותה. מהמשטרה נמסר כי היא נדקרה למוות, ועצרו את בעלה בן ה-70. הזוג לא מוכר לרווחה. הרקע ונסיבות האירוע בבדיקה.

כבר עם הגעת השוטרים הודה הבעל וסיפר כי דקר את אשתו באמצעות סכין מטבח, ואמר לחוקרים "לא היה לי מה להפסיד". אחד השכנים הוא זה שהזעיק את המשטרה, לאחר ששמע צעקות מתוך הבית. עולה החשד כי האישה רצתה להיפרד מבעלה והדבר הוביל לוויכוח על הרכוש שלהם, שבסופו הגבר דקר את אשתו מספר פעמים.

 

 

 

לפני מספר חודשים האישה דיווחה למשטרה על ויכוח שהיה לה עם בעלה, אך לא הוגשה תלונה בנושא. שוטרים שהגיעו למקום לא זיהו סימני אלימות על גופה והאירוע נסגר. כמו כן, נמסר כי ישנה תלונה על ויכוחים מלפני 25 שנה. 

יו"ר נעמת, חגית פאר: "ביום הבחירות יש מי שבחר לגדוע את חייה של אישה נוספת בישראל. כולי תקווה שהממשלה הבאה שתקום, לא משנה איזו, תציב את נושא המאבק באלימות במשפחה כחלק מסדר עדיפויותיה ולא רק לפני בחירות ובמסגרת קמפיינים".