ביום שלישי בשבוע שעבר, יום הבחירות, נרצחה יעל בן אברהם בת ה-68 ז"ל, על פי החשד בעלה הוא זה שרצח אותה. הוא נעצר מיד עם הגעת השוטרים לזירת האירוע בהרצליה והודה במעשה. בחקירתו סיפר כי דקר את אשתו באמצעות סכין מטבח, בזמן שזו הודיעה לו כי בכוונתה לעזוב אותו, ואמר לחוקרים - "לא היה לי מה להפסיד". למחרת נעצרה אחת הבנות של בני הזוג, לינוי, לאחר שלפי ההערכות היא ראתה את הגופה של אימה ולא הזעיקה עזרה - אלא נמלטה.

עם תום ימי השבעה, התייצבה דנה, בתה של הנרצחת, וסיפרה על השבוע הקשה בחייה: "הייתי רוצה את הכוח שלה היא הייתה ההשראה שלי". על הרגעים הדרמטיים שבהם קיבלה את ההודעה אמרה: "אחותי לינוי מתקשרת אליי נסערת 'אמא מתה, אמא מתה', בעלי רון שאל אותה 'איך את יודעת שיעל מתה?' והיא ענתה, 'אני בטוחה שהיא מתה - כי ראיתי שהיא מתה', היא פשוט הלכה, עזבה את המקום".

חוקרים מהיחידה ללוחמה בפשיעה במרחב הירקון שהוקפצו לזירה איתרו בתוך הדירה את הבעל, כשלידו סכין המטבח בה תקף את רעייתו. במהלך חקירתו הודה כי רצח את אשתו כי רצתה להיפרד ממנו, לחוקרים הוא אמר: "לא היה לי מה להפסיד, אם היינו מתגרשים, היא היתה משאירה אותי בלי כלום". דנה סיפרה על התגובה של אביה לידיעה שאישתו מתכוונת להיפרד ממנו: "הבשורה הקשה שאנחנו קיבלנו על הרצון של אמא להיפרד מהאבא היה מאוד קשה - הוא לא הבין מה קרה פתאום שאמא רוצה לפרק את החבילה".

יעל בן אברהם, שנרצחה על פי החשד ע"י בעלה בהרצליה
יעל בן אברהם, שנרצחה על פי החשד ע"י בעלה בהרצליה

כמה שעות לאחר הרצח, נעצרה גם לינוי, אחותה הצעירה של דנה, בחשד למעורבות ברצח של אימם ושיבוש מהלכי חקירה, כשהחשד המרכזי של החוקרים במרחב ירקון הוא שנכחה בזירת הרצח, ובמקום להזעיק עזרה נמלטה מהבית לחברתה. "קשה לי להגיד שלינוי מעורבת ברצח של אמא, כי אבא כבר הודה במעשה, אבל זה שראתה את אמא שרועה על הרצפה, מדממת למוות ולא הזעיקה עזרה, על זה אני לא סולחת. זאת אמא", אמרה דנה בכאב.

שבוע אחר הלווית אמה, כשהיא מלווה במשפחה מצומצמת עלתה היום דנה לקבר של אמה, "היא תחסר מאוד לנכדים שלה, הילדים שלי -שלו, שיר ואורון הקטן, שחגג שנה לפני כמה ימים, שלושה ימים לפני הרצח אמא היתה אצלנו, הביאה לו מתנות והיתה עם הילדים, חיבקה אותם ונישקה, היא היתה סבתא מאוד טובה, לכולם היא היתה מספרת על הנכדים".

מעצרם של אביה ואחותה מוארך מאז הרצח מעת לעת, ודנה מקווה לאסוף כוחות, ולשמור על התא המשפחתי שלה אחרי התופת, "אין לי אמא ואין לי אבא, את אמא שלי איבדתי, ואת אבא שלי איבדתי, אני יותר לא אראה אותו והוא לא יראה יותר את הנכדים שלו".