האירוע התרחש ביום ראשון לפני שבועיים, בחווה טיפולית במרכז הארץ. נערה בת 17 שהייתה זקוקה לסיוע נפשי, השתתפה בעשרה מפגשי רכיבה טיפולית בחווה במרכז הארץ. לטענתה, בטיפול העשירי והאחרון מנהל החווה הטריד אותה מינית. היא מספרת שהוא נישק אותה בכוח, נגע בה במקומות רגישים ודיבר אליה באופן מיני ובוטה. הנערה הגישה תלונה ביחד עם אימה והמשטרה החלה בחקירת האירוע.

"כבר מלפני כמה שנים לבת שלי יש הפרעות אכילה. היא עברה אשפוז יום ומתישהו היא איבדה את האמון באנשים", מספרת אימה של הנערה לN12. "היא הייתה בסדר ופתאום בחופש הגדול היא הידרדרה שוב. היא לא רצתה ללכת לפסיכולוג אבל אמרנו או-קיי, אפשר ללכת לעשות טיפול רכיבה על סוסים. תמיד ידענו שהיא מאוד אהבה סוסים".

עוד מספרת האם: "ביקשתי הפנייה ושלחנו אותה לשם. היא קיבלה מדריכה מאוד טובה, ואת המנהל שהטריד לא הכרתי ממש. אין כמעט יחסים בינינו - רק לשלם וזהו. מדי פעם מדברים. אני הבנתי שהבנות יכולות אחר כך להתנדב בחווה ובתמורה לכך הוא נותן להן רכיבה חינם". האם מספרת כי גם לאחר סיום הטיפולים, בתה ביקשה לחזור לחווה כדי לרכב. "היא הלכה לשם ביום ראשון, ואחר כך חזרה הביתה", היא משחזרת. "בהתחלה לא הבחנו בשום דבר מיוחד, אבל לאט לאט היא נהייתה מאוד סגורה. היא ניקתה וסידרה את החדר, הייתה מאוד שקטה".

 

"הוא היה מחבק אותה חזק ומנשק אותה בלחי, בפה ובצוואר, נושך את היד שלה ולאחר מכן שם אותה על החזה שלו"

אימה של המתלוננת בת ה-17

האם, שהבינה שמשהו חריג מתרחש, ניסתה לדבר עם בתה - וזו פרצה בבכי: "היא סיפרה שהיא הייתה יורדת לחווה והם היו לבד. הוא היה מחבק אותה חזק ומנשק אותה בלחי, בפה ובצוואר. הוא היה נושך את היד שלה ולאחר מכן שם בחזה שלו ואמר לה: 'תראי מה את עושה לי. אם לא היית קטינה הייתי מנשק אותך עוד יותר', היא מספרת שהוא היה מחבק אותה חזק ואומר לה דברים מיניים. בין כל הדמעות הצלחתי להבין מה היא אומרת והגשנו ביחד תלונה במשטרה".

עוד מספרת האם: "היא פשוט קפאה, לא הצליחה להתמודד עם זה. לא אמרתי כלום כי פחדתי שלא יאמינו לנערה בת 17. תהיתי לעצמי בראש מה אני צריכה לעשות, אבל מאז הכול השתנה". האם מספרת כי מאז המקרה בתה לא ישנה, לא מרוכזת ובוכה לעיתים תכופות. "זה הסיוט של כל הורה", היא אומרת בכאב.. "אני לא אימא שנותנת שחרור לכל דבר, לא יודעת מאיפה זה נפל עלינו".

עו"ד עמרי לשם (צילום: איליה מלניקוב)
עו"ד עמרי לשם | צילום: איליה מלניקוב

עו"ד עמרי לשם, שמייצג את הנערה ואת הוריה, מסר ל-N12: "מדובר באירוע חמור ביותר שבו הלקוחה שלי, שהיא קטינה הסובלת מנכות נפשית, נשלחת לחווה טיפולית ובמקום להשתקם ולהחזיר לעצמה את האמון בבני אדם, היא מוצאת את עצמה קורבן דווקא לאדם שאמור להושיט לה יד ולסייע לה להחלים. משטרת ישראל חייבת להחיש את פעולותיה כדי שאותו חשוד לא יספיק לצוד קורבנות חסרות ישע נוספות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה לפני כשבועיים נפתחה חקירה, שמנוהלת במקצועיות ובמסגרתה בוצעו ומבוצעות מגוון פעולות חקירה. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".