"תקף אותי כמה פעמים - גם כשהייתי ילדה": המשטרה פתחה בחקירה בחשד לתקיפה מינית נגד הרב צבי טאו - מבכירי הרבנים של הציונות הדתית, ומנהיגה הרוחני של מפלגת נעם. שני רבנים בכירים מהציונות הדתית, הרב יובל שרלו והרב דוד סתיו, כתבו ברשתות החברתיות שהגיעו לידיהם עדויות אמינות של נשים, שלפיהן מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם תקף אותן מינית, וקראו לבדוק טענות נוספות שעלו באחרונה נגד הרב טאו.

נחמה תאנה מחברון, היא המתלוננת. תאנה התראיינה אמש (חמישי) למהדורה המרכזית וסיפרה על התקיפה שעברה: "אחרי הרבה שנים שנשאתי פגיעה מינית מאוד קשה בתוכי, החלטתי שהקול שלי יישמע. לפני כשלושה חודשים פירסמתי פוסט בפייסבוק בו אני מספרת על הפגיעה שעברתי על ידי הרב טאו - שהוא מאוד חשוב אצלנו". הרב הכיר את תאנה בעקבות קשר עם משפחתה.

"הוא גרר אותי לאיזה מקום ופגע בי כמה פעמים, גם כשהייתי ילדה וגם אחרי שהתחתנתי וכבר הייתי אמא", אמרה. לדבריה היא ניסתה לבקש עזרה, וכבר בגיל 10 התקשרה למשטרה: "אמרתי להם שקורה משהו לא טוב אני צריכה שהם יבואו. הוא לקח את הטלפון ואמר להם שאני ילדה משוגעת שהוא מטפל בה ואין צורך שיגיעו".

זה נמשך לאורך שנים, ניסית להטיח בו שהוא פוגע בך?

"ברור. ניסיתי להתנגד אמרתי 'זה לא התורה'. גם עכשיו אני אומרת זאת לא התורה - התורה לא מסכימה שאף אחד יסבול. אני קוראת לנשים ללכת להגן על עצמן ועל הילדיםשלה, זה רצון השם".

היה ניסיון להשתיק אותך?

"מאז שאני קטנה מנסים להשתיק אותי. אם הגעתי לאנשים וסיפרתי דברים אז זה סתם ילדה שמדמיינת. זה שאני יושבת פה ומספרת זה ניצחון - להגיד לעולם שזה הבנאדם באמת".

נחמה תאנה, המתלוננת נגד הרב צבי טאו
נחמה תאנה

התלונה נגד הרב הוגשה לפני כמה ימים בתחנת חברון. האישה המתלוננת מייחסת לרב תקיפה מינית שביצע בה לפני כמה עשרות שנים בעודה נערה צעירה. על המקרה חלה התיישנות, וראוי לציין שבמשטרה מתקשים בשלב הזה לעמוד על אמינותה של המתלוננת. למרות זאת נפתחה חקירה שמתנהלת בליווי ובפיקוח של הפרקליטות.

אין מן הנמע שבשלב הבא יוחלט לזמן לעדות את שני הרבנים הבולטים - הרב שרלו והרב סתיו שפרסמו אתמול פוסטים על נשים נוספות שלכאורה הוא הטריד. גורם במשטרה הביע אמש תמיהה מדוע שני הרבנים נמנעו עד עכשיו מלהגיע למשטרה ולמסור את הידוע להם בפרשה הזאת.