"מעכשיו אני לא אגיד לך כלום, אני מבטיח לך שאתה תרצה להיפגש": כך נשמעה השיחה שבגללה נאשם העבריין יוסי מוסלי בסחיטה באיומים ובהטרדה, ושאת הקלטתה הבאנו הערב (שישי) באולפן שישי. על פי כתב האישום שהוגש בחודש שעבר, ראש ארגון הפשע איים על יזם היי-טק בתחום הקריפטו ממקום מושבו בדרום אפריקה. האזינו לשיחה.

מוסלי טען באוזני יזם ההיי-טק שהוא עקץ לא מעט משקיעים בדרום אפריקה, ולכן חייב הרבה כסף. הוא הפציר ביזם להיפגש איתו בארץ או בדרום אפריקה - ואילו יזם ההיי-טק טען שהוא לא חייב כסף לאיש ושהוא לא מעוניים בפגישה. בסך הכול, מוסלי התקשר אל יזם ההיי-טק 87 פעמים באמצעות אפליקציית וואטסטאפ ושלח לא פחות מ-73 הודעות.

חוקרי היאחב"ל של להב 433 הצליחו לשים את ידם על כל השיחות האלה, חיכו עד שיוסי מוסלי יחזור לארץ לרגל חתונת בתו - ועצרו אותו מיד לאחר האירוע המשפחתי. בחדר החקירות עימתו אותו ודרשו הסברים אבל יוסי מוסלי, המנוסה בחקירות, שמר על קור רוח ובחר לשתוק.

אחרי שבמשטרה אספו תשתית ראייתית מוצקה, הפרקליטות הגישה בחודש שעבר נגד מוסלי כתב אישום חמור בגין סחיטה באיומים ואמרה בבית המשפט: "יוסי מוסלי ניצל את המוניטין שלו, המזוהה עם ארגוני הפשע, איים, סחט והטיל אימה על אנשים חפים מפשע".

עורכי הדין של יוסי מוסלי - שחר חצרוני, יהלי שפרלינג ודורון נוי - טרם מסרו את תגובתם. התגובה תפורסם מיד עם קבלתה.