הריאיון שעורר סערה: פרקליט המדינה וראש מח"ש לשעבר ערן שנדר מחזק היום (שלישי) את דברי משה סעדה בריאיון הבלעדי ל"מהדורה המרכזית". שנדר מגבה את אמירותיו של סעדה על היחס של אלשיך למח"ש: "רוב הדברים שלו נכונים" - ובמקביל מטיל ספק בקשר לתיקי נתניהו. החלק השני של הריאיון ישודר הערב במהדורה המרכזית.

"קודם כול, משה סעדה היה מתמחה שלי ואני מכיר אותו טוב", אמר שנדר בשיחה עם "מהדורה ראשונה". "הוא היה מתמחה מצוין. חלק לא מבוטל מהדברים שהוא אמר הם אמת. הוא מדבר על תקופה שבה המפכ"ל היה רוני אלשיך, שי ניצן היה פרקליט המדינה ואוזנו של פרקליט המדינה הייתה כרויה יותר לדבריו של המפכ"ל מאשר לדבריה של מח"ש".

לדברי שנדר, ניצן היה קשוב יותר לאלשיך "בוודאי בפרשת אל-חיראן, גם בפרשת רוני ריטמן - ולכן מה שמשה סעדה אומר, בוודאי רוב הדברים, להערכתי יש להם אחיזה במציאות". מפקד להב 433, רוני ריטמן, היה הבכיר השישי במשטרה שנחקר על עבירות מין, אבל הראשון בכהונתו של מפכ"ל חדש. אלשיך החליט לשנות כיוון ולגבות דווקא את החשוד.

החלטה פיקודית כושלת, ריטמן והמפכ"ל (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

עם זאת, הוא חלוק על הפרשנות של סעדה: "איפה שאנחנו נפרדים זו ה'קפיצה' שהוא עושה בין אום אל-חיראן ורוני ריטמן ואומר 'זה קשור לתיקי נתניהו'. אתה יודע, זאת לטעמי הזיה מופרכת. יותר מערכת יחסים כוחנית בין מפכ"ל, שבאמת למיטב הבנתי גם אמר למנהל מח"ש שהוא מומחה בפירוק ארגונים, ממש כשם שמשה אומר, לבין פרקליט מדינה שאוזנו הייתה כרויה למפכ"ל יותר מאשר למערכת שלו בהקשר הזה".

"מכאן לעשות את הקפיצה לתיקי נתניהו זה איזשהו ניסיון, אגב הפרק האחרון של 'מנאייכ', לצרוב לנו בתודעה שבעיות שהיו במח"ש, פרקליטות, משטרה, קשורים לתיקי נתניהו - ולא היא", סיכם שנדר.