סיימון לבייב ממשיך להסתבך: במסגרת דיונים בבית משפט שהגישה משפחת לבייב נגד "נוכל הטינדר", הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי המשטרה חוקרת אם סיימון לבייב השתמש בשם המשפחה המוכר כדי להטעות ולהונות אדם שעמו עמד בקשר.

קיומה של החקירה נחשף בהליך קובלנה פלילית שהוגשה נגד "נוכל הטינדר" על ידי משפחת לבייב – ילדיו של איש העסקים לב לבייב. המשפחה מאשימה את סיימון בכך שניכס לעצמו את שם משפחתם ואת המוניטין העסקי שלהם, זאת כדי להונות ולהטעות אדם בשם מימון בדוש.

על פי כתב הקובלנה הפלילית שהגישה המשפחה, אביו של סיימון, יוחנן אהרון חיות, היה שותף למעשה ההונאה. לטענת משפחת לבייב, האב הציג את בנו סיימון כבן משפחה של לב לבייב - וכמי שיערוב לכספים שהתבקש בדוש להעביר לסיימון.

רותי לבייב, אביה לב לבייב וחלק מהמשפחה
משפחת לבייב

"הנאשמים סיפרו לבדוש כי הנאשם 1 (סיימון) הינו אדם אמיד מאוד, בן משפחת לבייב, פעיל בתאגידים שבשליטת משפחת לבייב ועוד", נכתב בקובלנה הפלילית שהוגשה. לטענת המשפחה, אביו של סיימון "ניסה לשכנע את בדוש להסכים לקבל שיק בנקאי אשר היה מזויף על סך של מיליון דולר, להפקיד בחשבונו או בחשבון עמותה שבשליטתו, ולהעביר לנאשם 2 (אביו של סיימון) כספים עבוד הפקדת שיק זה".

בתגובה לאישום זה, הפרקליטות הודיע לבית המשפט כי האישום המדובר נמצא תחת חקירה פלילית, ולכן היא מבקשת לעכב את ההליך עד להשלמת החקירה מצדם.

"ככל שתישקל הפעלת סמכויות של מעצר או הטלת עונש מאסר במסגרת הליך הקובלנה, כי אז מתבקש בית המשפט הנכבד לאפשר למחלקה הבין-לאומית להביע את עמדתה בנדון", כתבו הפרקליטות לביהמ"ש. "זאת שכן מעצר ואסר הם אמצעים השוללים חירות, אשר כרוכים בהפעלת סמכותה הריבונית של מדינת ישראל. ולפיכך יהיה מקום לבדוק בעת הרלוונטית... את שאלת תחולת כלל הייחודיות ביחס לסמכויות אלה".

עו"ד גיא אופיר (צילום: יח"צ)
עו"ד גיא אופיר | צילום: יח"צ

עו"ד גיא אופיר, שמייצג את משפחת לבייב, אמר ל-N12: "צר לומר שהנוכל אשר נמנע שנית מלהתייצב ומושך זמן מקבל רוח גבית מהפרקליטות, אשר גם מבקשת לעכב את התיק הואיל והם מתכוונים להגיש גם כתב אישום".