המשטרה והשב"כ חשפו חולייה של 9 חשודים בעבירות של חברות בארגון הטרור חמאס ופעילות במסגרתו במזרח ירושלים - כך הותר היום (שני) לפרסום. על פי החשד, התשעה פעלו לגיוס חברים פעילים לשורות הארגון במזרח העיר. נגד החשוד המרכזי, בשנות ה-40 לחייו, יוגש כתב אישום ראשון, והשאר צפויים גם הם לעמוד לדין בהמשך.  

מהחקירה עלה כי החשודים עמדו בקשר רציף עם גורמים בארגון הטרור שנמצאים מחוץ למדינה, ואלה מימנו והכווינו אותם במטרה להניע את הפעילות ולגייס פעילים במזרח ירושלים. החשודים נעצרו על ידי בלשי ימ״ר ירושלים יחד עם שוטרי יס״מ ירושלים ולוחמי מג״ב בשבועות האחרונים ברחבי הבירה, חלקם בביתם וחלקם במהלך נסיעה. 

לפי המשטרה והשב"כ, במהלך החקירה נתפסו ברשותם של חלק מהחשודים ראיות הקושרות אותם למעשים המיוחסים להם. בית המשפט האריך את מעצרם כמה פעמים.  

הכסף שנמצא בפעילות (צילום: דוברות המשטרה)
הכסף ששימש על פי החשד את חברי החוליה | צילום: דוברות המשטרה

לאחר שגובשה תשתית ראייתית נגד החשוד המרכזי בשנות ה-40 לחייו, תושב מזרח העיר, צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש נגדו כתב אישום. החקירה של שאר החשודים נמשכת, ובמהלך הימים הקרובים צפויים כתבי אישום נוספים בפרשה. 

מהמשטרה והשב"כ נמסר כי: "משטרת ישראל ושב"כ ימשיכו לפעול בנחישות עם כוחות הביטחון נגד פעילי טרור שינסו לפגוע בביטחון המדינה, ומול גורמים עוינים המצויים בקשר עם ארגוני טרור ופועלים בשורותיהם ובשליחותם".