עד המדינה מפרשת "הברנוער" זאור חניקישייב נעצר בחשד למעורבות בסדרת מעשי שוד, כך נודע ל-N12. חניקישייב שמכנה עצמו 'זיו חן' כעת חשוד בחטיפת ארנקים ממספר נשים מבוגרות, גניבת כלי רכב ונטישתו. בית המשפט בבני ברק האריך היום (חמישי) את מעצרו ב-5 ימים.

חן או חניקישייב, נעצר אתמול לאחר שנצפה חוטף תיק מקשיש, בעת שהיה רכוב על קטנוע שלא שייך לו. הוא נעצר כשבידו מכשיר הטלפון של הקורבן סמוך למקום מגוריו. על פי פרוטוקול בית המשפט הוא חשוד בלפחות 10 מקרים דומים מהתקופה האחרונה.

עד מדינה בר נוער זאור חנקישייב
זאור חנקישייב או זיו חן, ארכיון | צילום:

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-9 ימים כשהוא חשוד בחטיפת ארנקים ותיקים אישיים מקשישות, עבירות שוד ותקיפה לשם גניבה וכן בעבירות של גניבה. על פי השופט הממונה על התיק, קיים חשד סביר נגדו ועל כן האריך את מעצרו עד ה-5.9. 

בהודעת המשטרה שיצאה בנושא נכתב כי שוטרי תחנת בני ברק עצרו הלילה גבר החשוד בניסיון מספר שודים בעיר. נגד החשוד נפתחה בחקירה בשבועות האחרונים בגין חשד לניסיונות שודים בעיר כלפי נשים חסרות ישע. מהחקירה עולה כי החשוד איתר נשים כשהוא רוכב על קטנוע והוא חוטף מהן את התיק ונמלט מהמקום.

עו"ד חי הבר המייצג את החשוד חנקישייב מסר בתגובה: "למרבה הצער כבר התרגל מרשי כי כל פרק זמן מסוים דופקת לו המשטרה על הדלת ומנסה לייחס לו עבירות פליליות נוספות. מרשי מכחיש כל קשר למיוחס לו ובכלל לא מבין מה רוצים ממנו. מרשי תקווה כי יגיע השלב תיתן לו המשטרה לחזור לשגרת חיים נורמלית ותפסיק להציק לו בגלל 'חוב העבר'".

עו"ד חי הבר, מייצג את משפחת מרגי

זאור חניקישייב, מי שהיה עד המדינה בפרשת "הברנוער" בה נרצחו צעירים מקהילת הלהט"ב לפני 13 שנים, נעצר לפני כשנתיים על ידי המשטרה בחשד לסחיטה של גבר עמו ניהל רומן. לפי החשד, חניקישייב סחט את אותו גבר ואיים עליו שאם לא יעביר אליו כסף, הוא יפיץ תמונות אינטימיות של המתלונן.

חניקישייב, תושב פתח תקווה בן 34 העונה היום לשם 'זיו חן', נעצר לאחר שצעיר כבן 20 התלונן נגדו. לפי התלונה, השניים הכירו באפליקציית היכרויות ובהמשך נפגשו. לאחר הפגישה, הצעיר התלונן שחניקישייב איים עליו שאם לא יעביר אליו כסף, הוא יפיץ תמונות אינטימיות שלו.