בשורה התחתונה, תוצאות הבדיקה שפרסם אתמול (רביעי) המכון לרפואה משפטית מקרבת לכאורה עוד יותר את אדיר חבני, חברה לשעבר של אולה קרבצ'נקו, אל זירת הרצח - והפעם בסבירות הרבה יותר גבוהה. גורם המקורב לחקירה סיפר שאם ב-2018 הבנו שמדובר בהתאמה של אחד לעשרות אלפים, ולפני חודש קיבלנו תוצאת התאמה של אחד לאלפים -  היום אנחנו למדים שזה מתקרב להתאמה של אחד לא יותר מכמה מאות.

"אני מקווה שסוף כל סוף בית המשפט וגם הציבור יבינו שגם השערה או המציאה החדשה, הנימוק החדש לשערה, גם הם מהווים עוד חיזוק לטענה הזו שלי. אני כבר לא חושש שיאשימו אותי ברצח, אין לי חשש מזה שזה יקרה", אומר חבני בשיחה עם חדשות 12.

לפני חודש פרסם אותו מכון בדיקת DNA מיטוכונדריאלי בשערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה ז"ל. אז גם התוצאות הראו שהשערות מתאימות לאדיר חבני. "קיבלתי בסיפוק רב היום את חוות הדעת העדכנית של המכון לרפואה משפטית, ממנה עולה באופן מובהק שגרסתו של אדיר, כפי שנמסרה למשטרה לפני שנים רבות, היא גרסת אמת. הגרסה הזאת מחזקת את טענתו שאולה לבשה את בגדיו בשעת הרצח", אמר סנגורו של חבני, עורך הדין ירון פורר.

אדיר חבני (צילום: N12)
"לא חושש שיאשימו אותי ברצח", אדיר חבני | צילום: N12

בכל הבדיקות שנעשו עד כה לא נמצאה שום התאמה ל-DNA של זדורוב, שהורשע בשלוש ערכאות שונות ברצח של תאיר ראדה. ולמרות הגרסה הזאת של חבני, גרסה שהוא חוזר עליה גם היום, הפרקליטות סגרה את התיק כנגד קרבצ'נקו מחוסר אשמה.

סנגורה, עורך הדין אמיר טיטנוביץ', לא התרגש מהממצא: "כולם כבר יודעים שאולה קרבצ'נקו היא לא הרוצחת. מי כן הרוצח? בית המשפט יקבע". בעקבות הממצאים החדשים, סנגורו של זדורוב, עורך הדין ירום הלוי, מתכוון לבקש מבית המשפט לקיים דיון בהשלכות המשפטיות של הממצא החדש -  למרות שהמשפט החוזר הסתיים כבר לפני כחודשיים והכרעת הדין צפויה להינתן בחודשים הקרובים.